Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Interaktywna wystawa "Deutschland im Koffer - Niemcy w walizce" w Sosnowcu.

Kategoria: Międzynarodowe projekty Opublikowano: czwartek, 22 marzec 2018 Aneta Miodek

Niezwykła lekcja języka niemieckiego i ciekawe informacje o Niemczech

Szkoła Podstawowa nr 6 im. J. Słowackiego zaprasza od 22 marca 2018 roku zainteresowanych kulturą i językiem niemieckim na interaktywną wystawę. Partnerem tego przedsięwzięcia jest Goethe-Institut w Warszawie. Charakter ekspozycji  zapewni  dobrą zabawę zarówno uczniom znającym język niemiecki, jak i też tym wszystkich, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z językiem niemieckim.

Niemcy- kraj i mieszkańcy w dwóch wielkich walizkach

1. Niemcy – kraj i ludzie

W pierwszej walizce m.in. na tle zamku Neuschwanstein przedstawione zostały stereotypy z przymrużeniem oka, grupa ogrodowych krasnali podczas pracy, szereg wypełnionych płatkami śniegu szklanych  kul z postaciami z bajek. Na dwóch mapach zgadywanka,  dotycząca największych miast Niemiec. W prawej części kufra zwiedzający ujrzą karty zawierające obrazy i teksty – kalejdoskop osób i myśli, zarówno wesołych, jak i tych poważnych. Poniżej w ośmiu szufladach można znaleźć zadziwiające odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące Niemiec.

2. Język niemiecki

Drugi kufer poświęcony jest osobliwościom i pięknu języka niemieckiego. Na ekranie widać m.in.  dłoń zapisującą jeden z wierszy miłosnych Goethego. Zwiedzający jako ciekawostkę poznają również, stojąc na wycieraczce przezwiska. Ostatnia część wystawy dotyczy nauki języka niemieckiego. Okazuje się, że prawie każdy zna już jakieś niemieckie słowa. Dzięki zabawie w przyjemny sposób można nauczyć się, kilku nowych niemieckich zwrotów.

Odsłony: 786

Kampanie i programy