Spotkanie z członkami Towarzystwa Miłośników Szermierki

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: poniedziałek, 04 maj 2015 Aneta Miodek

Szermierka sportowa jest dyscypliną olimpijską od 1966 roku, jedną z czterech dyscyplin sportowych obok gimnastyki sportowej, lekkoatletyki i pływania, które były do tej pory rozgrywane na wszystkich nowożytnych igrzyskach olimpijskich.

Chcąc przybliżyć naszym uczniom tę dyscyplinę sportową  27 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z trenerami oraz członkiniami Towarzystwa Miłośników Szermierki – Zagłębie. Trenerzy opowiedzieli  o zasadach obowiązujących w szermierce, o przepisach i zawodach. Towarzyszące im zawodniczki zaprezentowały jak wygląda pojedynek.