Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Otrzymaliśmy Certyfikat UNICEF

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: wtorek, 30 kwiecień 2019 Aneta Miodek

W kwietniu nasza szkoła otrzymała Certyfikat UNICEF potwierdzający udział w projekcie „Wszystkie Kolory Świta”. Jego  podsumowanie miało miejsce w dniu 23  stycznia br. w obu budynkach naszej szkoły. W trakcie tej imprezy środowiskowej uczniowie prezentowali informacje oraz  plakaty dotyczące działalności UNICEF, a także samego projektu. Ponadto na kiermaszach sprzedawane były lalki - przytulanki, uszyte przez naszych uczniów z klas V i III gimnazjum, przy ogromnym wsparciu ich Rodzin. W tym miejscu chcemy ogromnie podziękować za zaangażowanie w projekt, włożoną pracę oraz hojność.  W roku szkolnym 2018/2019 przystąpiliśmy do projektu po pierwszy, a aż osiemdziesiąt cztery lalki znalazły swoich opiekunów. Dzięki temu zgromadziliśmy, aż 1150,00 złotych. Kwota ta, po złożeniu sprawozdana z prac, została przekazana na konto UNICEF.

Dotychczas w całej Polsce w projekcie, przez pięć lat, wzięło udział aż 2,5 tysiąca przedszkoli oraz szkół różnego typu, a ma on na celu wsparcie działalności UNICEF w najbiedniejszych krajach świata poprzez:
- kształtowanie wśród dzieci postaw tolerancji i otwartości na inne kultury,
- uświadomienie, że pomaganie jest nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne,
- zebranie środków pozwalających ratować życie dzieci z najbiedniejszych krajach świata.
Początki projektu na świecie sięgają 1999 roku.
Projekt pozwala na fantastyczną zabawę towarzyszącą szyciu laleczek, a przy okazji przyczynia się do poprawy losu wielu biednych dzieci na świecie. Dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu udało się pozyskać 2,7 miliona złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leona, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli.
Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

 

Odsłony: 616

Kampanie i programy