Zajęcia z pierwszej pomocy

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: czwartek, 28 maj 2015 Aneta Miodek

Dnia 29.04.2015 odbyły się w naszej szkole zajęcia z pierwszej pomocy. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas II oraz III.

W czasie spotkania prowadzący przedstawiali, w jaki sposób udzielać pomocy osobom poszkodowanym oraz jak poprawnie wezwać karetkę pogotowia.

Spotkanie miało nie tylko charakter wykładowy, ale przede wszystkim praktyczny. Wszyscy chętni uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić resuscytację na fantomie.

Każdy śmiałek otrzymał upominek w postaci maseczki do sztucznego oddychania.