Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Festiwal Nauki

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: czwartek, 11 czerwiec 2015 Aneta Miodek

W Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu już po raz 3 odbył się Festiwal Nauki. W tym roku motywem przewodnim był ruch.

Impreza składała się z 4 części; przyrodniczej, matematycznej, informatycznej i polonistycznej. W części przyrodniczej, pod opieką mgr Krystyny Sławek i mgr Anny Madekszy, przygotowane przez siebie modele i eksperymenty wystawiali uczniowie klas IV-VI. W tym roku  po raz pierwszy swoje projekty przedstawili również uczniowie klas młodszych. Zwiedzający wystawę mieli okazję zapoznać się m.in.  z: zasadą działania płuc człowieka, różnymi rodzajami wahadeł, budową i zjawiskami  Układu Słonecznego. Można było również dotknąć żywej dżdżownicy, poodbijać bańki mydlane czy pobawić się tajemniczymi cieczami. Część polonistyczna festiwalu została przygotowana przez mgr Krystynę Mikę, pod której opieką uczniowie poznawali tajniki animacji filmowej. W dziale informatycznym uczniowie pod opieką mgr Aneta Miodek prowadzili warsztaty z programowania w Scratch i tworzenia animacji w PIVOT oraz omawiali działanie robota. W kąciku matematycznym mgr Aneta Duda-Spandel przygotowała dla zwiedzających  gry i łamigłówki logiczne. Jak to wszystko wyglądało, możecie zobaczyć na zdjęciach fotoreporterów Festiwalu, którymi byli mgr Marcin Czerwiak i Ala Maśląg z 6C.

Odsłony: 2325

Kampanie i programy