Mamy własny czujnik do monitorowania jakości powietrza.

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: poniedziałek, 24 luty 2020 Aneta Miodek

W piątek nasz nauczyciel przyrody pani mgr Aleksandra Żółtak zamontowała na budynku szkoły czujnik służący monitorowaniu jakości powietrza (PM2,5 i PM10). Czujnik należy do obywatelskiej sieci czujników Sensor.community. (Więcej o  projekcie można przeczytać na stronie www.luftdaten.org.pl). Czujnik oprócz pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, mierzy również ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność powietrza. Od teraz każdy z Was może sprawdzić na bieżąco stan powietrza w okolicach naszej szkoły. Dane można przeglądać na stronie projektu (maps.sensor.community) a także mobilnie w aplikacji Kanarek dostępnej w sklepie Google i Appstore. Zachęcamy wszystkich do korzystania.