Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Mamy własny czujnik do monitorowania jakości powietrza.

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: poniedziałek, 24 luty 2020 Aneta Miodek

W piątek nasz nauczyciel przyrody pani mgr Aleksandra Żółtak zamontowała na budynku szkoły czujnik służący monitorowaniu jakości powietrza (PM2,5 i PM10). Czujnik należy do obywatelskiej sieci czujników Sensor.community. (Więcej o  projekcie można przeczytać na stronie www.luftdaten.org.pl). Czujnik oprócz pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, mierzy również ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność powietrza. Od teraz każdy z Was może sprawdzić na bieżąco stan powietrza w okolicach naszej szkoły. Dane można przeglądać na stronie projektu (maps.sensor.community) a także mobilnie w aplikacji Kanarek dostępnej w sklepie Google i Appstore. Zachęcamy wszystkich do korzystania.

https://maps.sensor.community/#13/50.2734/19.1023

Odsłony: 104

Kampanie i programy