Mistrz Języka Polskiego klas szóstych

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: poniedziałek, 24 luty 2020 Aneta Miodek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego, uczniowie klas szóstych podjęli „wyzwanie językowe”. Na długiej przerwie w sali nr 50 każdy szóstoklasista mógł zmierzyć się z testem poprawności językowej. Chętnych nie brakowało. Śmiałkowie tropili błędy w zdaniach, szukali poprawnej formy gramatycznej, wykazywali się znajomością polskich przysłów oraz związków frazeologicznych. Oto efekty tych zmagań:
Mistrzem Języka Polskiego została Maja Dyrduł ( z kl.6c)
II miejsce zajęły: Maja Jedynak i Alicja Swoboda ( kl. 6c )
III miejsce: Wiktoria Warecka, Maria Szyluk ( kl. 6a ) i Jakub Lipowicz ( kl. 6b )

Serdecznie gratuluję !
Joanna Walotek