III Międzyszkolny Konkurs „Wśród baśni, legend i mitów”

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: środa, 20 maj 2020 Aneta Miodek

11 marca w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs „Wśród baśni, legend i mitów” adresowany do uczniów klas piątych i szóstych sosnowieckich szkół podstawowych. Jego głównym celem było motywowanie dzieci do wnikliwej lektury książek, rozwijanie ich zainteresowań literackich oraz pobudzenie wyobraźni i ekspresji twórczej. Konkurs miał formę testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu baśni, legend i mitów. Zgromadził miłośników literatury, którzy wykazali się dużą znajomością tematu. Jury wyłoniło laureatów konkursu:
I miejsce zajął  Oliwier Urbański ze Szkoły Podstawowej nr  38 ( opiekun:  mgr Donata Grzesiak)
II miejsce – Michalina Wawreczko  ze Szkoły Podstawowej nr  8 ( opiekun:  mgr Jolanta Cypel)
III miejsce- Julia Przybyl ze Szkoły Podstawowej nr  4 ( opiekun: mgr Monika Kaczmarska )
Wyróżnienie otrzymał:  Radosław Strokosz ze Szkoły Podstawowej nr  4 ( opiekun: mgr Monika Kaczmarska )
Dyplomy zostaną dostarczone do macierzystej szkoły ucznia najpóźniej do 20 czerwca . Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Organizatorki konkursu