Kolejna edycja programu "Nie pal przy mnie, proszę""

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: poniedziałek, 21 marzec 2016 biblioteka6

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu przystąpiła do programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III „Nie pal przy mnie, proszę”.

Głównymi celami programu są:

·         uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zdrowia,

·         kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie,

·         uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia,

·         uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem,

·         wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Program składa się z zajęć warsztatowych, które realizowane będą w ramach zajęć świetlicy szkolnej. Czas realizacji do 26.04.2016.

1.      Wiewiórka Wiki

2.      Co to jest zdrowie?

3.      Od czego zależy nasze zdrowie?

4.      Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?

5.      Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?

6.      Nie pal przy mnie, proszę!