Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Potyczki Matematyczne 2014 - serdecznie zapraszamy!

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: wtorek, 25 listopad 2014 Administrator_Gabriela Źrałek

Serdecznie zapraszamy uczniów klas piątych sosnowieckich szkół do wzięcia udziału w VII edycji międzyszkolnego konkursu

Potyczki Matematyczne 2014

 

Konkurs ma charakter drużynowych zawodów matematycznych, podczas których drużyny rywalizują ze sobą, rozwiązując łamigłówki matematyczne, zagadki logiczne, rebusy, krzyżówki liczbowe itp. Na najlepszych czekają nagrody.

I.    Cele konkursu:

1)      Popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej;
2)      Umożliwienie uczniom szczególnie uzdolnionym matematycznie sprawdzenia
         swoich wiadomości i możliwości;
3)      Przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematycznej przy
         rozwiązywaniu problemów;
4)      Stworzenie właściwej atmosfery, życzliwej i „zdrowej” rywalizacji;
5)      Dostarczenie uczniom satysfakcji, szansy i radości z sukcesu;

 

II.   Organizacja i przebieg konkursu

Konkurs jest dwuetapowy. W I etapie uczniowie indywidualnie rozwiązują test komputerowy z zakresu wiedzy matematycznej na poziomie klasy piątej. O zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu (finału) decyduje suma punktów zdobytych przez uczniów danej szkoły. W finale uczniowie rozwiązują zadania drużynowo.

I etap konkursu odbędzie się 9 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu od godziny 13:00 (I tura)  / kolejne w odstępach 30 min - decyduje kolejność zgłoszeń. O godzinie rozpoczęcia I etapu przez drużynę poinformujemy w kolejnym mailu po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń/.

II etap odbędzie się w styczniu 2015 r. (o dokładnym terminie poinformujemy mailowo)  godz. 13:00.

 

III.   Zgłoszenie do konkursu

Szkoły chętne do wzięcia udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie tylko jednej trzyosobowej drużyny, składającej się z uczniów klas piątych.

Zgłoszenia zawierające nazwę szkoły, nazwiska uczniów oraz opiekunów prosimy przesłać faxem na numer 32/266–58–85 lub drogą elektroniczną na adres e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 3 grudnia br.

                                                                        Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Gabriela Źrałek

Aneta Duda-Spandel

 

Odsłony: 6000

Kampanie i programy