Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: czwartek, 22 styczeń 2015 Aneta Miodek

„Na początku było Słowo…” – pierwsze jest zawsze słowo… wypowiedziane, wymalowane, wyrzeźbione, a w bożonarodzeniowych kolędach i pastorałkach wyśpiewane.

20 stycznia 2015r. w auli SP nr 6 w Sosnowcu odbył się Finał już XI edycji Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”. Honorowymi Gośćmi konkursowej gali byli:  Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu – ks. Michał Borda oraz Proboszcz parafii pw. św. Barbary w Sosnowcu - ks. Włodzimierz Sęk. Dyrektor SP nr 6 p. mgr Małgorzata Mike wręczyła zaproszonym laureatom konkursu dyplomy i nagrody. Zwycięzcy w  kategorii informatycznej zaprezentowali pokazy multimedialne samodzielnie wykonane w programie PowerPoint. Uczniowie  SP nr  6 wystawili Jasełka i złożyli zaproszonym Gościom noworoczne życzenia.

A oto laureaci tegorocznej edycji konkursu:

Kategoria przedszkola:

I m. Julia Milka, lat 5 z Przedszkola nr 3 w Olkuszu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Agata Połeć.

II m. Alicja Migała, lat 5 z Przedszkola Miejskiego nr 56 w Sosnowcu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Sylwia Sakowska.

III m. MarlenaPyka, lat 6 z Przedszkola Publicznego w Rogoźniku.

Nauczyciel przygotowujący: p. Justyna Korytowska.

Wyróżnienie: Wiktoria Ciępka, kl. 0 z SP nr 42 w Sosnowcu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Agnieszka Micke.

Kategoria klas 1 - 3:

I m. Katarzyna Czop, kl. 2 z Zespołu Szkół w Rogoźniku.

Nauczyciel przygotowujący: p. Anna Dydak.

II m. Izabela Pyka, kl. 2 z Zespołu Szkół w Rogoźniku.

Nauczyciel przygotowujący: p. Anna Dydak.

III m. Kamila Ferdyn, kl. 2 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach.

Nauczyciel przygotowujący: p. Magdalena Polak.

Kategoria klas 4 - 6:

I m. Martyna Snochowska, kl. 5 z SP nr 42 w Sosnowcu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Ewa Felis.

II m. Marcelina Łydka, kl. 6 z SP nr 5 w Olkuszu.

Nauczyciele przygotowujący: p. Małgorzata Bień,  p. Marianna Donkowa.

III m. Karolina Wilczyńska, kl. 6 z SP nr 42 w Sosnowcu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Ewa Felis.

Wyróżnienia:

Szymon Stach, kl. 5 z SP nr 5 w Olkuszu.

Nauczyciele przygotowujący: p. Małgorzata Bień,  p. Marianna Donkowa.

Alicja Kulesa, kl. 4 z SP nr 29 w Dąbrowie Górniczej.

Nauczyciel opiekun: p. Anna Goska.

Kategoria informatyczna dla klas 4 - 6:

I m. Zuzanna Ferdyn, kl. 5 z Zespołu Szkół w Rogoźniku.

Nauczyciel przygotowujący: p. Anna Dydak.

II m. Michał Chełmicki, kl. 6 z Prywatnej SP nr 1 w Sosnowcu.

Nauczyciele przygotowujący: p. Agnieszka Kurtyka, p. Sylwia Gurdek.

III m. Maria Mostek, kl. 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach.

Nauczyciele  przygotowujący: p. Jolanta Karcz, p. Magdalena Polak.

W konkursie w kategorii plastycznej wzięło udział 105 uczestników - nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce. Natomiast w kategorii informatycznej zechciało wziąć udział 21 uczniów. Prace zostały przesłane z różnych stron diecezji sosnowieckiej: najwięcej konkursowych dzieł artystycznych zostało wykonanych w Sosnowcu, ale także w Dąbrowie Górniczej, Wolbromiu, Rogoźniku, Dobieszowicach, Czeladzi, Olkuszu, Toporowicach i Łazach.

Niesłabnące zainteresowanie konkursem wskazuje jak ważnym wydarzeniem jest śpiew kolęd w naszych rodzinach i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Refleksja nad symboliką świąt Bożego Narodzenia niechaj przedłuży atmosferę miłości i wzajemnej życzliwości na cały Nowy Rok.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy, aby konkursowe zmagania były dobrym początkiem do pełnego rozwoju i zdobywania życiowych sukcesów.

Organizatorzy konkursu:

s. Jozuela M. Biernat

Edyta Żybort

Zapraszamy do obejrzenia konkursowej fotogalerii: