Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: niedziela, 15 kwiecień 2018 Administrator_Gabriela Źrałek

13 kwietnia wypadł w tym roku w piątek, ale nie był to dzień nieszczęśliwy dla uczniów naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy w budynku przy ul.Wawel „Światowy Dzień Zdrowia”. Było miło i zabawnie, uczniowie ubrali się w piżamki, bo przecież wszystkim wiadomo, że sen to zdrowie. Ta zabawna atmosfera sprzyjała dyskusjom o rzeczach ważnych, gdyż tegorocznym hasłem obchodów Światowego Dnia Zdrowia było „Zdrowie dla Wszystkich”. Konieczność zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie jest poważnym wyzwaniem dla wielu krajów. Wszyscy i wszędzie mają prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych bez jednoczesnego spychania na skraj ubóstwa.

Na korytarzach szkoły odbył się happening „Zdrowie dla Wszystkich”, w punkcie informacyjnym rozdawano ulotki o akcji. Na parterze można było dokonać pomiaru ciśnienia krwi, a na drugim piętrze uczono pierwszej pomocy. Korytarze ozdabiały plakaty informujące o celach wydarzenia, wolontariusze z klasy VIc rozdawali uczniom naklejki z logo akcji. Były pogadanki i dyskusje na temat zdrowia. Wybrane klasy miały zajęcia z pierwszej pomocy. Oddział przedszkolny „Kwiatuszki” oraz świetlica szkolna również miały zajęcia z fantomem. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wolontariuszom z klasy VIc dziękujemy za pomoc i wsparcie.