Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: niedziela, 15 kwiecień 2018 Administrator_Gabriela Źrałek

13 kwietnia wypadł w tym roku w piątek, ale nie był to dzień nieszczęśliwy dla uczniów naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy w budynku przy ul.Wawel „Światowy Dzień Zdrowia”. Było miło i zabawnie, uczniowie ubrali się w piżamki, bo przecież wszystkim wiadomo, że sen to zdrowie. Ta zabawna atmosfera sprzyjała dyskusjom o rzeczach ważnych, gdyż tegorocznym hasłem obchodów Światowego Dnia Zdrowia było „Zdrowie dla Wszystkich”. Konieczność zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie jest poważnym wyzwaniem dla wielu krajów. Wszyscy i wszędzie mają prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych bez jednoczesnego spychania na skraj ubóstwa.  

Na korytarzach szkoły odbył się happening „Zdrowie dla Wszystkich”, w punkcie informacyjnym rozdawano ulotki o akcji. Na parterze można było dokonać pomiaru ciśnienia krwi, a na drugim piętrze uczono pierwszej pomocy. Korytarze ozdabiały plakaty informujące o celach wydarzenia, wolontariusze z klasy VIc rozdawali uczniom naklejki z logo akcji. Były pogadanki i dyskusje na temat zdrowia. Wybrane klasy miały zajęcia z pierwszej pomocy. Oddział przedszkolny „Kwiatuszki” oraz świetlica szkolna również miały zajęcia z fantomem. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wolontariuszom z klasy VIc dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Odsłony: 888

Kampanie i programy