Ewa Matysek

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowione 27. kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas dwujęzycznych 8c i 8d pod kierunkiem Pań: Agnieszki Ubowskiej, Barbary Ślefarskiej i Iwony Stangel przygotowali niezapomniany koncert literacko – muzyczny. W trakcie uroczystości każdy nauczyciel mógł wysłuchać przygotowaną dla niego dedykację, do której dołączona była impresja muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru. W ten sposób uczniowie podziękowali swoim Nauczycielom za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie.