Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Nadhi

W dniu 19 listopada 2018 r. z inicjatywy Pani Alicji Janus klasy dwujęzyczne 7c i 7d uczestniczyły w niecodziennej wycieczce do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Wypadki, pożary mieszkań, zatrucia tlenkiem węgla, pożary lasów i traw, katastrofy budowlane - to tylko niektóre zdarzenia, do których wzywani są strażacy. Dzięki wizycie w Centrum uczniowie dowiedzieli się, co zrobić, by nie narażać na niebezpieczeństwo siebie oraz swoich bliskich. Chorzowskie Centrum Edukacji to prawdziwa technologiczna perełka, gdzie zastosowano wiele rozwiązań multimedialnych, w tym m.in. projekcje filmowe i animacje, głos lektora oraz mapping. Całość zrobiła na uczniach i ich opiekunach niesamowite wrażenie.

Podczas przejścia po specjalnej ścieżce edukacyjnej uczniowie usłyszeli między innymi czym jest tlenek węgla, jak powstaje i dlaczego jest niebezpieczny oraz  poznali zagrożenia związane z pożarem, wypadkiem drogowym czy katastrofą budowlaną.

Na potrzeby „Centrum Edukacji Przeciwpożarowej” zaadoptowano podziemny magazyn o powierzchni 800 m2 oraz kubaturze 3200 m3 znajdujący się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Powierzchnię magazynu podzielono na sektory tematyczne obrazujące zagrożenia wynikające z rozwoju cywilizacyjnego oraz sił natury.

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej składa się z dwóch części:

 • części edukacyjnej tzw. „Ścieżki bezpieczeństwa” podzielonej na sektory tematyczne:
  • zagrożenie czadem
  • pożar mieszkania
  • pożar lasu
  • wypadek drogowy
  • katastrofa budowlana
 • części zabawowej tzw. „Małej Strażnicy”

 

Odsłony: 1176

Kampanie i programy