Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Nadhi

W dniach od 6 do 8 maja 2019 r. uczniowie klas 7 dwujęzycznych pod opieką p. A. Janus. M. Kłosowskiej, A. Szaszkowskiej i K. Kukli uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Szwajcarii Saksońskiej.  Naszą  wyprawę  rozpoczęliśmy od Miśni, gdzie zwiedziliśmy pierwszą europejską manufakturę porcelany – zakład założony w 1710 roku, który funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Następnie odwiedziliśmy Stolpen -  zamek, w którym więziona była przez 49 lat  w XVIII w. hrabina Cosel. Jedna z zachowanych wież służyła jej za mieszkanie. Następnie przejechaliśmy  przez malowniczy region Szwajcarii Saksońskiej. Pionowe skały wznoszące się ponad doliną Łaby, tworzą cudowne krajobrazy, którymi już w XIX wieku zachwycali się przybywający ze Szwajcarii malarze. Niesamowitą atrakcją okazał się rezerwat Bastei - labirynt skalny utworzony przez miliony lat w wyniku erozji wodnej. Ten urokliwy pejzaż  wznosi się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby. Spektakularne formy skalne podziwialiśmy z efektownego, blisko 80-metrowego mostu powstałego w XIX wieku.
Kolejnego dnia odwiedziliśmy miasto Königstein i twierdzę o tej samej nazwie, która przez stulecia pozostawała niezdobyta. Chroniła w okresie wojny najcenniejsze drezdeńskie dzieła sztuki.
Kolejnym punktem programu była piesza wycieczka, której celem był przełom rzeki  Kamienica. Spacer szlakami zielonym i żółtym przebiegał w iście bajkowych klimatach. Porośnięte mchami i paprociami skały i piękno kolorów towarzyszyły niezapomniany klimat. Kolejnym punktem programu był spływ łodzią wzdłuż malowniczego Wąwozu Edmunda o długości 950m., podczas którego i podziwialiśmy bujną roślinność rosnącą na pionowych skałach.

Trzeci dzień naszej wycieczki zarezerwowany był na zwiedzanie Drezna. Spacerowaliśmy ulicami zabytkowego centrum  i podziwialiśmy między innymi Barokowy Pałac Zwinger i Galerię Malarstwa - jedną z najcenniejszych na świecie, Katedrę, w której pochowano członków Rodu Wettynów, Residenzschloss - dawą siedzibę Rodu Wettynów z zewnątrz, plac Teatralny i przepiękny budynek Opery Drezdeńskiej.

Na koniec naszej wycieczki zostało nam zwiedzanie Szklanej Manufaktury koncernu Volkswagen, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami z zakresu mobilności przyszłości. Wycieczka była bardzo inspirująca, wielokrotnie mieliśmy okazję posługiwać się językami obcymi, co przychodziło nam, jak się okazało, z ogromną łatwością.

Dziękujemy za cudowne chwile i mamy nadzieję, że w przyszłym roku pani Alicja Janus zorganizuje nam podobną wycieczkę... może tym razem do ...

Zapraszamy do fotogalerii oraz filmów przygotowanych przez uczestników wycieczki

 

 

Odsłony: 1021

Kampanie i programy