Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Alicja potrafi pięknie pisać!

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: czwartek, 07 listopad 2019
Administrator_Gabriela Źrałek

7 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 im. Juliana Tuwima odbył się Międzyszkolny Konkurs adresowany do uczniów klas szóstych pod hasłem „Potrafię pięknie pisać!” . Swoje umiejętności kaligraficzne postanowiły sprawdzić uczennice klasy 6c: Maja Jedynak i Alicja Swoboda.

Czytaj więcej...

JULIA W FINALE!!!

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: środa, 13 listopad 2019
Aneta Miodek

W niedzielę, 10 listopada, w przededniu 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w kościele Macierzyństwa NMP w Bolesławiu odbył się Koncert Laureatów IV Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Ogromną dawkę pozytywnej energii, radości i wzruszeń dostarczyło mnóstwo młodych wykonawców, prezentujących się w 5 kategoriach. Szacowne jury w składzie: Leszek Piskorz - aktor Teatru Starego w Krakowie, Małgorzata Markiewicz - wokalistka, laureatka "Szansy na sukces", oraz Gabriela Stańdo - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów miało trudny wybór, aby wyłonić tych najlepszych. Wśród nagrodzonych znalazła się również uczennica naszej szkoły Julia Mika. Julia wystąpiła z piosenką " Tango na głos i orkiestrę i jeszcze jeden głos" zdobywając tym III miejsce. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW:)

Czytaj więcej...

Certyfikat „ZNAK JAKOŚCI - Szkoła Otwarta i Kreatywna 2019” dla naszej szkoły

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: poniedziałek, 28 październik 2019
Administrator_Gabriela Źrałek

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu została nagrodzona certyfikatem „Znak Jakości - Szkoła Otwarta i Kreatywna 2019” podczas Festiwalu Kreatywnej i Aktywnej Edukacji w Kielcach, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego. Tym samym SP6 znalazła się w gronie szkół, które (jak to określono w uzasadnieniu) stwarzają warunki dla rozwijania nieskrępowanej pasji i kreatywności swoich uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces szablistki - Alicji Swobody z 6c

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: czwartek, 10 październik 2019
Administrator_Gabriela Źrałek

W dniu 28 września 2019 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy w Szabli Dziewcząt i Chłopców Podkowiańska Szabla. W zawodach wzięło łącznie 101 zawodniczek i zawodników z krajowych klubów szermierczych oraz z Białorusi. Miło nam poinformować, że w turnieju dziewcząt w kategorii Młodzik uczennica naszej szkoły Alicja Swoboda z 6c zajęła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Julia Mika wyśpiewała 2 miejsce w konkursie diecezjalnym

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: piątek, 12 lipiec 2019
Aneta Miodek

Julia Mika z kl. 5b zdobyła 2 miejsce w Diecezjalnym Konkursie Piosenki Maryjnej, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach i Kopalnia Kultury w Czeladzi.

Czytaj więcej...

Sukces literacki Zosi Skowronek z 5c

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: piątek, 31 maj 2019
Administrator_Gabriela Źrałek

31 maja 2019 roku uczennica klasy 5c Zosia Skowronek odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie literackim organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich w Sosnowcu.

X jubileuszowa edycja konkursu literacko-artystycznego „Duc in altum – Wypłyń na głębię” została objęta patronatem Biskupa Diecezji Sosnowieckiej, Prezydenta Miasta Sosnowca, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Wydziału Katechetycznego Diecezji Sosnowieckiej. Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu były słowa Jana Pawła II: „Dobro zmienia rzeczywistość”. Zosia napisała pracę literacką, w której rozwinęła tę piękną myśl Papieża Polaka.

Czytaj więcej...

Sukces Julii w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: czwartek, 30 maj 2019
Aneta Miodek

Miło nam poinformować, że 18 maja w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsku Białej Julia Mika z klasy VB wyśpiewała piosenką " Kolorowy wiatr" wyróżnienie. Jej sukces jest tym bardziej znaczący, że w ścisłym finałowym koncercie uczestniczyły osoby znane z telewizyjnych muzycznych  programów dla dzieci i młodzieży, a przyznane w jej kategorii tylko to jedno wyróżnienie.  Opiekunem Julii była mgr Dorota Malik.

     

Wyróżnienie dla Aleksandra Żaglla z klasy V b

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: środa, 12 czerwiec 2019
biblioteka6

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy V b Aleksander Żagiell otrzymał wyróżnienie w w IV Wojewódzkim Konkursie z zakresu techniki "Sprawne ręce - mądra głowa".

Czytaj więcej...

Julia Mika z kl. Vb wśród najlepszych...

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: poniedziałek, 13 maj 2019
Aneta Miodek

Nasza uczennica - Julia - zakwalifikowała się do finału II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Bajkowej w Bielsku Białej. Decyzją profesjonalnego jury znalazła się w 12- stce solistów w swojej kategorii wiekowej (11-15 lat) wybranych spośród  450  uczestników. Finał konkursu już w sobotę 18 maja.

Trzymamy kciuki za Julię!

Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs CHIPSET

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: niedziela, 31 marzec 2019
Aneta Miodek
W tym roku nasi uczniowie poraz pierwszy uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym CHIPSET organizowanym przez Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie. Z grona 100 dwuosobowych grup do finałowego etapu rywalizacji zakwalifikowały się 24 grupy, w tym nasz zespół w składzie: J. Kidawa i M. Wiliński z klasy 7b. W II etapie tego trudnego i wymagającego konkursu nasi uczniowie zajęli 10 miejsce.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy