e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano: czwartek, 07 czerwiec 2018
Administrator_Gabriela Źrałek

Miło nam poinformować, że trzy uczennice naszej szkoły: Julia Kaczmarczyk (klasa 2c), Zuzanna Kołodziejczak (klasa 3) i Daria D’Antoni (klasa 4d) zdobyły odznakę "Jeżdżę konno" w Klubie Jeździeckim MUSTANG w Jaworznie.

Zosia Skowronek uczennica klasy IV c została laureatką I miejsca w Diecezjalnym Konkursie Literackim „Wypłyń na głębię” organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich w Sosnowcu. Patronat nad konkursem objął Biskup Diecezji Sosnowieckiej, Prezydent Miasta Sosnowca oraz Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu – Patrycja Sinicka – zajęła III  miejsce w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w  Żorach. Przygotowania i eliminacje trwały już od marca. Finaliści po warsztatach i próbach z zespołem muzycznym wystąpili  13 kwietnia w kinie „Scena Na Starówce”.

6  czerwca został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs „Ważne wydarzenia z historii Polski w komiksie – 100 lat niepodległej Polski: 1918 – 2018” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 27 w Sosnowcu. W kategorii wiekowej IV i V klas I miejsce zajął Eryk Konieczka uczeń klasy IV b. Eryk jest autorem komiksu pt. „Powstanie Warszawskie. Historia pewnej rodziny”, w którym opisał tragiczne losy polskiej rodziny w okupowanej przez Niemców Warszawie.

W dniu 26 kwietnia br. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Górecka, Liwia Kamieniecka, Paweł Górecki oraz Bartek Taranowicz z klasy VI b, wzięła udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

14.04.2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu miały miejsce zmagania szablistek i szablistów w Międzynarodowym Turnieju "O Puchar Zagłębia - 3. Memoriał Rafała Sznajdera". Wystartowało 215 zawodników i zawodniczek z 17 polskich klubów oraz z Czech i Austrii. Miło nam poinformować, że nasza uczennica - Alicja Swoboda z klasy 4c - zajęła w tym turnieju II miejsce w kategorii dzieci. Serdecznie gratulujemy!!!

Nasza uczennica Maria Mitka z klasy 4c zdała 3-etapowy egzamin w Klubie Jeździeckim MUSTANG, składający się z sprawdzianu ujeżdżania, skoków i wiedzy. Dzięki temu zdobyła Brązową Odznakę Jeździectwa.

Serdecznie gratulujemy.

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w II edycji Konkursu Recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” zorganizowanego przez SP nr 29 w Sosnowcu. W grupie wiekowej klas I-II Iga Szczęśniak zajęła I miejsce, a Konrad Dębowiec II. W  kategorii klas III-IV Zuzanna Legień zajęła I miejsce, a Alicja Swoboda III.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Alicja Swoboda z klasy 4c osiągnęła kolejny wielki sukces szermierczy, którym chcemy się pochwalić. Zajęła 2 miejsce (w kategorii dzieci) w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w szabli dziewcząt i chłopców - Grodziska Szabla 2018 - II Memoriał Jerzego Pawłowskiego.