Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Tydzień Edukacji Globalnej

Kategoria: Sukcesy Legionów 21
Opublikowano: sobota, 21 listopad 2020
Aneta Miodek

Jak co roku nauczyciele i uczniowie naszej szkoły współorganizowali i uczestniczyli w obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej, który w tym roku przebiegał pod hasłem „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!”.
Najważniejszym wydarzeniem w województwie jest gra miejska Fair train, która w tym roku świętuje swój X jubileusz. W warunkach pandemii gra po raz pierwszy odbywała się w formie zdalnej w postaci escape room. Zadanie było więc inne niż zawsze. Zamiast prawdziwego wysiłku fizycznego - męczącego biegu na czas ulicami Katowic, odwiedzania 12 miejsc, w których zlokalizowane były stacje gry, realizowania zadań i odpowiadania na pytania quizowe, do których uczestnicy wcześniej przygotowywali się na podstawie linków publikowanych na stronie gry na fb, w tym roku zmagania, nie mniej emocjonujące, odbywały się przed komputerem.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie w konkursie "Sztuczna inteligencja"

Kategoria: Sukcesy Legionów 21
Opublikowano: wtorek, 25 luty 2020
Aneta Miodek

Jakub Kidawa z klasy 8b został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie „Sztuczna inteligencja” organizowanym na Facebooku przez spółkę Giganci Programowania. Zadaniem konkursowym było stworzenie projektu programistycznego wykonanego w programie Scratch (gra lub animacja). Konkurs miał na celu propagowanie wśród młodych ludzi zainteresowania nowymi technologiami oraz stymulację logicznego i kreatywnego myślenia poprzez programowanie.

Laureaci SP 6 w XVI Konkursie Recytatorskim Magia Żywego Słowa

Kategoria: Sukcesy Legionów 21
Opublikowano: niedziela, 23 luty 2020
Aneta Miodek

Dnia 14 II 2020 r. w Zespole Szkół Informatycznych i Elektronicznych w Sosnowcu odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Recytatorskiego Magia Żywego Słowa. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była : MIŁOŚĆ W WERSACH ZAKLĘTA. Celem konkursu jest przede wszystkim promocja talentu dzieci i młodzieży, odkrycie talentów recytatorskich oraz poszukiwanie nowatorskich interpretacji. Jury oceniało: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

A oto wyniki:

I miejsce – Iga Szczęśniak kl. IV b (opiekun: J. Błażusiak- Dudała)
II miejsce- Brygida Sierka kl. VIII d (opiekun: K. Kukla)

wyróżnienia: Zofia Bańdo kl. V d (opiekun: B. Kleczko), Hanna Wawrzyniak kl. VIII c (opiekun: A. Ubowska)

Czytaj więcej...

XXIII Zagłębiowski Międzyszkolny Festiwal Piosenki

Kategoria: Sukcesy Legionów 21
Opublikowano: niedziela, 16 czerwiec 2019
Nadhi

Kolejne pokolenie miłośników śpiewania 4 czerwca 2019 roku wzięło udział w XXIII edycji Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki, który odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Czytaj więcej...

WYJAZD PAMIĘCI

Kategoria: Sukcesy Legionów 21
Opublikowano: środa, 15 maj 2019
Nadhi

W ramach nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym SZTAFETA PAMIĘCI w dniu 15.05.2019 r. uczennica klasy 3c gimnazjum Paulina Rokicka wraz z nauczycielką Elżbietą Rudzką zwiedziły OBÓZ DACHAU na terenie Niemiec. Dzień 29 kwietnia, kiedy w 1945 obóz został oswobodzony przez wojska amerykańskie, obchodzony jest jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Czytaj więcej...

PODIUM DLA SP 6 i G16

Kategoria: Sukcesy Legionów 21
Opublikowano: niedziela, 07 kwiecień 2019
Nadhi

Knurowie odbyły się przesłuchania do I Regionalnego Konkursu Piosenki Turystycznej "Powędruj z piosenką". Wśród wielu uczestników znalazły się również reprezentantki naszej szkoły Natalia Hudy, Patrycja Janczura, Julia Więcek, Hanna Wawrzyniak, Łucja Mikocka, Oliwia Kozubek, Aleksandra Wcisło, Karolina Hoeftmann, Katarzyna Posikata, Gabriela Gęborek, Weronika Stachurska, Maja Hospod.

Czytaj więcej...

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego Dla Szkół Podstawowych – mamy powody do dumy!

Kategoria: Sukcesy Legionów 21
Opublikowano: wtorek, 19 marzec 2019
Nadhi

Rozstrzygnięto wyniki konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium w Katowicach. Laureatką została uczennica klasy 8d Urszula Łoboda. Mamy też cztery finalistki: Katarzyna Kubica, Maja Rajfura, Julia Stojek z klasy 8d oraz Kinga Sztaba z klasy 8c. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej

Kategoria: Sukcesy Legionów 21
Opublikowano: poniedziałek, 18 marzec 2019
Nadhi

7 marca 2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych uczennice naszej szkoły uczestniczyły w przesłuchaniach konkursowych XIII Regionalnego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Piosenkę angielską prezentować można było 3 w kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Mika z kl. 5, Zofia Gruszka, Maria Szczytowska, Anna Skowron i Jagoda Zub z klas 8. Uczestników było powyżej 50, każdy prezentował wysoki poziom wykonawczy. Do finału zakwalifikowała się Julia Mika, która 12 marca zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej...

Sukcesy naszych uczniów

Kategoria: Sukcesy Legionów 21
Opublikowano: czwartek, 03 styczeń 2019
Nadhi

Z przyjemnością przedstawiamy listę uczniów zakwalifikowanych do II etapu KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH:

Czytaj więcej...

Wojewódzki Przegląd Amatorskich Zespołów Kabaretowych „W oparach śmiechu"

Kategoria: Sukcesy Legionów 21
Opublikowano: wtorek, 11 grudzień 2018

Nie mogło zabraknąć Szkolnego Teatru "DU-CHA" na Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Kabaretowych "W oparach śmiechu". Rozbawione do łez jury uhonorowało utalentowanych aktorów i opiekuna Bożenę Kowalik II miejscem oraz nagrodą pieniężną w wysokości 1000 zł. Gratulujemy bardzo zdolnym aktorom : Zuzi, Emilce, Kasi, Kindze, Kacprowi, Aleksemu, Stasiowi oraz tym, którzy sumiennie pracowali,  tworząc scenografię i muzykę : Igorowi, Piotrowi, Weronice i dwóm  uroczym Aniom. Bardzo się cieszymy, że my także mogliśmy współtworzyć Sosnowiecką Jesień Teatralną. 

Czytaj więcej...

Podkategorie

Kampanie i programy