Laureaci SP 6 w XVI Konkursie Recytatorskim Magia Żywego Słowa

Kategoria: Sukcesy Legionów 21 Opublikowano: niedziela, 23 luty 2020 Aneta Miodek

Dnia 14 II 2020 r. w Zespole Szkół Informatycznych i Elektronicznych w Sosnowcu odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Recytatorskiego Magia Żywego Słowa. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była : MIŁOŚĆ W WERSACH ZAKLĘTA. Celem konkursu jest przede wszystkim promocja talentu dzieci i młodzieży, odkrycie talentów recytatorskich oraz poszukiwanie nowatorskich interpretacji. Jury oceniało: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

A oto wyniki:

I miejsce – Iga Szczęśniak kl. IV b (opiekun: J. Błażusiak- Dudała)
II miejsce- Brygida Sierka kl. VIII d (opiekun: K. Kukla)

wyróżnienia: Zofia Bańdo kl. V d (opiekun: B. Kleczko), Hanna Wawrzyniak kl. VIII c (opiekun: A. Ubowska)

Konkurs posiada status eliminacji miejskich do regionalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Mały OKR. W eliminacjach regionalnych szkołę będzie reprezentować- Iga Szczęśniak.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Nauczyciele języka polskiego