Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Tydzień Edukacji Globalnej

Kategoria: Sukcesy Legionów 21 Opublikowano: sobota, 21 listopad 2020 Aneta Miodek

Jak co roku nauczyciele i uczniowie naszej szkoły współorganizowali i uczestniczyli w obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej, który w tym roku przebiegał pod hasłem „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!”.
Najważniejszym wydarzeniem w województwie jest gra miejska Fair train, która w tym roku świętuje swój X jubileusz. W warunkach pandemii gra po raz pierwszy odbywała się w formie zdalnej w postaci escape room. Zadanie było więc inne niż zawsze. Zamiast prawdziwego wysiłku fizycznego - męczącego biegu na czas ulicami Katowic, odwiedzania 12 miejsc, w których zlokalizowane były stacje gry, realizowania zadań i odpowiadania na pytania quizowe, do których uczestnicy wcześniej przygotowywali się na podstawie linków publikowanych na stronie gry na fb, w tym roku zmagania, nie mniej emocjonujące, odbywały się przed komputerem.

Nasza szkoła pod patronatem liderki edukacji globalnej nauczycielki biologii i edukacji dla bezpieczeństwa w szkole mgr Iwony Mistrzyk i nauczycielki informatyki mgr Anety Miodek przygotowała quiz i stację polską zajmującą się zagadnieniami globalnych śmieci i płonących wysypisk, tematu jakże aktualnego zagrożenia ekologicznego. Natomiast wśród biegających znaleźli się mgr Edyta Żybort – nauczycielka religii wraz z uczennicami klasy 8b Klaudią Struzik i Zuzanną Kołodziej oraz mgr Monika Zgrzywa - nauczycielka fizyki i języka angielskiego wraz z uczniami klas 8 d i 8c – Karoliną Sroką i Mateuszem Olasem.

Ta druga drużyna okazała się drużyną zwycięską! Drużyna zajęła I (ex equo) miejsce w X jubileuszowej edycji gry miejskiej Fair Train, której nagrodą jest kilkudniowa wycieczka do Brukseli. Serdecznie gratulujemy graczom i zwycięzcom wiedzy, zaangażowania i wysiłku.

Równocześnie informujemy, że nie jest to nasz pierwszy sukces. W latach, gdy w w budynku naszej szkoły funkcjonowało Gimnazjum nr 16 uczniowie z dwukrotnym sukcesem biegali pod opieką mgr Joanny Michny – nauczycielki historii i WOS oraz pedagog szkolnego mgr Justyny Jankowskiej, z którą raz odwiedzili stolicę Unii Europejskiej.

Wszystkich zachęcamy do spróbowania swoich sił w tegorocznej grze pod linkiem http://fairtrain.org.pl/?page_id=55&fbclid=IwAR33igL3ksQoOYlpk0-tPxdp4R_MZ9vwI153IK6z_C0wKXwNXtzAneFh7MM

Powodzenia!

Odsłony: 201

Kampanie i programy