Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Zapraszamy do udziału w konkursie

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: piątek, 09 październik 2020
Aneta Miodek

Konkurs

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: środa, 27 maj 2020
Aneta Miodek

Sukces naszej uczennicy w XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu KRAM Z POEZJĄ

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: czwartek, 07 maj 2020
Ewa Matysek

Serdeczne gratulacje dla uczennicy klasy VIII C  Marty Kaczmarskiej, która  zdobyła II miejsce w XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu KRAM Z POEZJĄ. Uczennica wykazała się otwartością myślenia i wrażliwością na słowo w poezji. Do konkursu uczennicę przygotowała nauczycielka języka polskiego Agnieszka Ubowska. Serdeczne gratulacje!

Wyniki Szkolnego Konkursu Literacko – Fotograficznego „Selfie z książką”

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: niedziela, 15 grudzień 2019
Ewa Matysek

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Szkolnego Konkursu  Literacko – Fotograficznego „Selfie z książką”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Jego celem było promowanie czytelnictwa i zachęcanie do przeczytania ulubionych książek. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać zdjęcie z książką oraz uzasadnić, dlaczego warto przeczytać właśnie tę książkę. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że czytanie  jest modne. Organizatorki: Agnieszka Ubowska, Ewa Matysek

Czytaj więcej...

"Selfie z książką" - weź udział w konkursie

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: wtorek, 08 październik 2019
Ewa Matysek

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły z klas IV - VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Literacko - Fotograficznym "Selfie z książką". Każdy uczestnik wykonuje selfie z książką, którą uważa za cenną, wartościową i godną przeczytania. Do zdjęcia należy dołączyć pracę pisemną, w której autor zdjęcia uzasadni, dlaczego wybrał akurat tę książkę. Objętość opisu – około 50 słów uczniowie klas IV-VI, około 80 słów uczniowie klas VII-VIII. Format zdjęć: 20x30 cm. Prace należy dostarczyć do 7 listopada do Pani E. Matysek ( sala 48 w budynku przy ul. Wawel ), do Pani A. Ubowskiej ( sala 64 w budynku przy ul. Legionów ). Czekamy na ciekawe prace i życzymy powodzenia.

Organizatorki  

Laury dla Uczniów naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: niedziela, 07 kwiecień 2019

Uczniowie naszej szkoły wspaniale zaprezentowali swoje talenty w XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Różewiczem o sobie" zorganizowanym przez X LO im.I. J. Padarewskiego w Katowicach. I miejsce zajęła Katarzyna Katra  (opiekun A. Ubowska), która oczarowała jury recytacją wiersza "Szara strefa", a wyróżnienie otrzymał Piotr Lebelt  (opiekun B.Kowalik) za prezentację utworu "Odnaleźć samego siebie". 

Gratulujemy i życzymy kolejnych laurów!

Laury w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: niedziela, 07 kwiecień 2019

Aleks Ambroży zdobył I miejsce , a Maria Walicka II w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej zorganizowanym w Technikum nr 6 w Sosnowcu. Do konkursu przygotowała Uczniów Bożena Kowalik.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Największy konkurs języka angielskiego w Sosnowcu rozstrzygnięty!

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: poniedziałek, 11 marzec 2019
Nadhi

4 marca 2019 roku odbył się już po raz trzynasty Regionalny Konkurs Języka Angielskiego pod tytułem: ’’Sports and healthy lifestyle” organizowany przez naszą szkołę. Tym razem hasłem przewodnim były sport, zdrowie i zdrowy tryb życia.
Konkurs corocznie przyciąga coraz większą liczbę uczniów, podobnie było w tym roku. Do konkursu zgłosiło się 36 szkół z 9 miast regionu, łącznie 130 uczestników, co jest rekordem w historii tych potyczek językowych! Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, ale najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z następujących szkół:

Czytaj więcej...

VII Międzyszkolne zawody "Każdy z nas jest ratownikiem 2019"

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: piątek, 08 marzec 2019
Nadhi

7 marca 2019 r. przeprowadzone zostały już po raz siódmy Międzyszkolne Zawody Ratownictwa Przedmedycznego „Każdy z nas jest ratownikiem 2019”.  Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami w siedzibie jednego z organizatorów - na hali sportowej VII LO "Baczyn" w Sosnowcu. W tym roku do wzięcia w zawodach zapraszali:Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu, VII Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu oraz Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej,  a  Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.  Bardzo nas cieszy, że konkurs zdobywa sobie coraz więcej zwolenników, w tegorocznej edycji  uczestniczyło aż 18 drużyn z Sosnowieckich szkół. Celem Zawodów jest propagowanie idei niesienia pomocy oraz nabywania wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W konkursie trzyosobowe drużyny musiały wykazać się wiedzą teoretyczną podczas testu oraz umiejętnościami praktycznymi na przygotowanych wcześniej stanowiskach symulujących różne zdarzenia związanymi z wypadkami. Najlepsze drużyny otrzymały cenne nagrody, medale, puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy drobne upominki od organizatorów. Nie zabrakło również dobrej zabawy jak i czegoś smacznego do posmakowania... Najmłodszymi uczestnikami konkursu byli uczniowie szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 27 im. Stanisława Wyspiańskiego w Sosnowcu, których organizatorzy docenili specjalnymi upominkami.

Czytaj więcej...

Regionalny Konkurs Recytatorski w naszej szkole

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: środa, 06 marzec 2019
Ewa Matysek

28 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się Regionalny Konkurs Recytatorski „Oswoić poezję”. Na konkurs bardzo licznie przybyli uczniowie z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej oraz Będzina. Uczestnicy pięknie recytowali wybrane utwory poetyckie, prezentując swoje talenty. Oceniana była poprawność i płynność deklamowania, własna interpretacja i sposób wykonania utworu. Gości powitała i rozpoczęła konkurs Dyrekcja Szkoły mgr Iwona Szumilas – Kasińska. Organizatorkami konkursu są nauczycielki języka polskiego: Agnieszka Ubowska oraz Ewa Matysek.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy