Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

KODUJ Z GIGANTAMI

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: piątek, 22 styczeń 2021
Aneta Miodek


Przed nami 8. edycja Koduj z Gigantami! Zapisy właśnie wystartowały!
W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 30.01.-14.02. stacjonarnie w 30 miastach PolskiOprócz warsztatów stacjonarnych uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone w małych grupach.
“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.
Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

  • Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:
    uczestnicy 7 - 9 lat: SCRATCH, MINECRAFT,
  • uczestnicy 10 - 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,
  • uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.

ZAPISY NA STRONIE GIGANTÓW KODOWANIA

Ogłaszamy konkurs!!!

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: środa, 25 listopad 2020
Aneta Miodek

Zapraszamy do udziału w konkursie

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: piątek, 09 październik 2020
Aneta Miodek

Konkurs

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: środa, 27 maj 2020
Aneta Miodek

Sukces naszej uczennicy w XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu KRAM Z POEZJĄ

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: czwartek, 07 maj 2020
Ewa Matysek

Serdeczne gratulacje dla uczennicy klasy VIII C  Marty Kaczmarskiej, która  zdobyła II miejsce w XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu KRAM Z POEZJĄ. Uczennica wykazała się otwartością myślenia i wrażliwością na słowo w poezji. Do konkursu uczennicę przygotowała nauczycielka języka polskiego Agnieszka Ubowska. Serdeczne gratulacje!

Wyniki Szkolnego Konkursu Literacko – Fotograficznego „Selfie z książką”

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: niedziela, 15 grudzień 2019
Ewa Matysek

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Szkolnego Konkursu  Literacko – Fotograficznego „Selfie z książką”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Jego celem było promowanie czytelnictwa i zachęcanie do przeczytania ulubionych książek. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać zdjęcie z książką oraz uzasadnić, dlaczego warto przeczytać właśnie tę książkę. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że czytanie  jest modne. Organizatorki: Agnieszka Ubowska, Ewa Matysek

Czytaj więcej...

"Selfie z książką" - weź udział w konkursie

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: wtorek, 08 październik 2019
Ewa Matysek

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły z klas IV - VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Literacko - Fotograficznym "Selfie z książką". Każdy uczestnik wykonuje selfie z książką, którą uważa za cenną, wartościową i godną przeczytania. Do zdjęcia należy dołączyć pracę pisemną, w której autor zdjęcia uzasadni, dlaczego wybrał akurat tę książkę. Objętość opisu – około 50 słów uczniowie klas IV-VI, około 80 słów uczniowie klas VII-VIII. Format zdjęć: 20x30 cm. Prace należy dostarczyć do 7 listopada do Pani E. Matysek ( sala 48 w budynku przy ul. Wawel ), do Pani A. Ubowskiej ( sala 64 w budynku przy ul. Legionów ). Czekamy na ciekawe prace i życzymy powodzenia.

Organizatorki  

Laury dla Uczniów naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: niedziela, 07 kwiecień 2019

Uczniowie naszej szkoły wspaniale zaprezentowali swoje talenty w XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Różewiczem o sobie" zorganizowanym przez X LO im.I. J. Padarewskiego w Katowicach. I miejsce zajęła Katarzyna Katra  (opiekun A. Ubowska), która oczarowała jury recytacją wiersza "Szara strefa", a wyróżnienie otrzymał Piotr Lebelt  (opiekun B.Kowalik) za prezentację utworu "Odnaleźć samego siebie". 

Gratulujemy i życzymy kolejnych laurów!

Laury w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: niedziela, 07 kwiecień 2019

Aleks Ambroży zdobył I miejsce , a Maria Walicka II w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej zorganizowanym w Technikum nr 6 w Sosnowcu. Do konkursu przygotowała Uczniów Bożena Kowalik.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Największy konkurs języka angielskiego w Sosnowcu rozstrzygnięty!

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: poniedziałek, 11 marzec 2019
Nadhi

4 marca 2019 roku odbył się już po raz trzynasty Regionalny Konkurs Języka Angielskiego pod tytułem: ’’Sports and healthy lifestyle” organizowany przez naszą szkołę. Tym razem hasłem przewodnim były sport, zdrowie i zdrowy tryb życia.
Konkurs corocznie przyciąga coraz większą liczbę uczniów, podobnie było w tym roku. Do konkursu zgłosiło się 36 szkół z 9 miast regionu, łącznie 130 uczestników, co jest rekordem w historii tych potyczek językowych! Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, ale najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z następujących szkół:

Czytaj więcej...

Kampanie i programy