Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Regionalny Turniej Recytatorski

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: wtorek, 16 czerwiec 2015 Aneta Miodek

„Zadaniem poezji jest ocalać wartości najważniejsze i podeptane” – tak jak to czynił św. Jan Paweł II. To motto przyświecające organizatorom i uczestnikom Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej im. św. Jana Pawła II.

8. edycja konkursu odbyła się w parafii  Księży Zmartwychwstańców w Sosnowcu – Kazimierzu, gdzie nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu przygotowali artystyczne zmagania. 

W sumie w konkursie wystartowało 63 uczniów z 17 szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Będzina. Z SP nr 6 w Sosnowcu startowało 5 uczniów, którzy oprócz znajomości wybranej poezji, wyuczenia się tekstu na pamięć, potrafili na scenie  przekazać własne przeżycia i interpretację wierszy. Nasz uczeń, Kacper Angielski z kl. 5c uzyskał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdolności recytatorskich i aktorskich oraz solidnego przygotowania do turnieju!

Odsłony: 1384

Kampanie i programy