Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Zdobyliśmy certyfikat

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: poniedziałek, 02 marzec 2020 Aneta Miodek

Od początku roku szkolnego 2019/2020 w naszej szkole realizowany jest program „Zdrowo i Sportowo”. Głównym celem akcji jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać ciekawe rodzaje ćwiczeń dzięki, którym mogły rozwijać swoją sprawność fizyczną, a jednocześnie świetnie się bawić.

Po co to robimy?
Powodów jest kilka. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej.

Miło nam poinformować, że właśnie otrzymaliśmy certyfikat, który potwierdza nasze uczestnictwo w w/w projekcie.

Odsłony: 111

Kampanie i programy