Uczniowie SP6 uczestnikami konkursu "Z Kolibrem przez Europę"

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: wtorek, 29 wrzesień 2015 biblioteka6

Uczniowie klasy IV c: Kamila Warchoł i Mateusz Bula brali udział w konkursie kulturowo-językowym organizowanym przez Sosnowiecki Uniwersytet Dziecięcy „Z Kolibrem przez Europę”.

W potyczkach brało udział dziewięć drużyn ze szkół podstawowych Sosnowca i Będzina. Każda z dwuosobowych drużyn odpowiadała na pięć pytań o różnym stopniu trudności za: pięć, dziesięć i piętnaście punktów. W razie potrzeby można było zwrócić się o pomoc do widowni z sali, czyli do wspierających koleżanek i kolegów. Nasza drużyna odpowiedziała poprawnie na wszystkie pięć pytań. I w efekcie po zakończeniu pięciu rund zajmowała trzecie miejsce. Musiała jednakże odbyć się dogrywka między dwoma zespołami zajmującymi drugą lokatę i ostatecznie zajęliśmy miejsce czwarte. Naszym zawodnikom Serdecznie Gratulujemy, ponieważ pytania wcale nie należały do najłatwiejszych.