Sukces literacki Julii Jastrzębskiej z klasy V a

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: czwartek, 03 grudzień 2015 biblioteka6

Uczennica klasy V a Julia Jastrzębska została laureatką XII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów, któremu patronował Marszałek Województwa Ślaskiego, Śląskie Kuratorium Oświaty, Prezydent Miasta Zabrza oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach.

24 listopada podczas Wernisażu Poetyckiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu  młoda poetka i jej opiekun - mgr Krystyna Mika odebrały nagrody w postaci dyplomów oraz książek:  "Antologii poezji dziecięcej" recenzowanej przez Kirę Gałczyńską - dziennikarkę, pisarkę i córkę poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Na stronie 53 wspomnianego tomiku dziecięcej poezji wydrukowano nagrodzony wiersz Julii. Oto jego tekst:

W pracowni artysty

W pracowni artysty rzeczy jest bez liku:

Farby najróżniejsze i pędzle w słoiku.

Płótna przeogromne czekają w kolejce

Az je na sztalugi wciągną wprawne ręce.

Fartuch, kiedyś biały, dziś w barwnej mozaice

Wciąż bardziej sztywnieje jak księżniczka w bajce.

Paleta drewniana w makijażu z farb,

Obok białe kartki, jeszcze czyste – fakt.