Sukces uczennic klasy V a w IV Miejskim Konkursie Mitologicznym

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: poniedziałek, 21 marzec 2016 biblioteka6

16 marca 2016 drużyna z naszej szkoły w składzie: Marianna Nowak i Urszula Łoboda z klasy V a opanowały podium.

Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Zespole szkól Ogólnokształcacych nr 9 w Sosnowcu. W potyczkach wzięło udział wiele sosnowieckich szkól podstawowych. Dziewczęta musiały wykazać się wiedzą w zakresie mitologii greckiej i rzymskiej, znajomością związków frazeologicznych oraz przygotować plakat ilustrujący wybrany mit.

W efekcie zdobyły:

- I miejsce w kategorii plakat,

- I miejsce w kategorii znajomości mitologii greckiej i rzymskiej,

- I miejsce w kategorii znajomości znaczenia związków frazeologicznych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.