Jesteśmy dumni z naszych absolwentów!

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: sobota, 14 maj 2016 Administrator_Gabriela Źrałek

Dwoje naszych absolwentów - Wiktoria Chabierska i Jakub Sadowski - odebrało II nagrodę w wojewódzkim konkursie LIDER DOBROCZYNNOŚCI, którą uczniom VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka w Sosnowcu przyznało Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi.

Jurorzy konkursu, którego celem jest promowanie wolontariatu, dobroczynności i akcji charytatywnych, docenili grupę uczniów z VI LO za projekt CitiPart, jaki był realizowany razem z uczniami II LO im. E. Plater i IV LO im. S. Staszica. Nasi byli uczniowie, Jakub Sadowski i Wiktoria Chabierska, opowiadali, jakie wspólne działania podjęli uczniowie trzech sosnowieckich szkół: "CitiPart to międzynarodowa akcja niesienia pomocy. Chcieliśmy zapobiec pogłębianiu się wykluczeniu społecznemu, by ludzie najbardziej potrzebujący stali się częścią tego miasta" – podkreślała Wiktoria Chabierska. – "Zorganizowaliśmy happening na „patelni", debatę oksfordzką pt. „Czy młode pokolenie jest solidarne?", koncert charytatywny na rzecz budowy hospicjum. Stworzyliśmy także łańcuch solidarności z mieszkańcami, przygotowaliśmy kolację dla potrzebujących oraz był także czas na wspólne kolędowanie. Cieszę się, że nasz projekt zyskał uznanie" – dodała.

Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych wychowanków i jesteśmy z nich dumni, zwłaszcza, że Wiktoria i Jakub nie są jedynymi absolwentami Szkoły Podstawowej nr 6, którzy zaangażowali się w ten wartościowy projekt.