Matematyka to nasza specjalność!!!

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: niedziela, 22 maj 2016 Administrator_Gabriela Źrałek

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 6 po raz pierwszy wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie MATEMATYKA BEZ GRANIC ("Mathematiques sans frontieres"), który jest o tyle nietypowy, że biorą w nim udział całe zespoły klasowe. Naszą szkołę reprezentowało pięć klas: 5a, 5b, 6a, 6b, 6c. Z radością informujemy, że w kategorii klas piątych klasa 5a wywalczyła I miejsce w regionie wschodnio-śląskim, a klasy 6a i 6c zajęły odpowiednio II i III miejsce w kategorii klas szóstych. Warto odnotować, że tuż za podium na wysokim IV miejscu uplasowała się klasa 6b. W ten sposób aż cztery nasze klasy znalazły się w ścisłej czołówce regionu wschodnio-śąskiego.

W związku z tymi sukcesami otrzymaliśmy zaproszenie dla reprezentantów uczniów, nauczycieli matematyki (pani Anety Dudy-Spandel i pani Gabrieli Źrałek) oraz Pani Dyrektor na uroczystość podsumowującą konkurs, która odbędzie się 3 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Sosnowcu. Cieszymy się bardzo i gratulujemy uczniom oraz nauczycielom matematyki!

Konkurs MATEMATYKA BEZ GRANIC to nie tylko sprawdzian umiejętności matematycznych. Aby osiągnąć sukces niezbędne jest zaangażowanie wszystkich uczniów w klasie. Zadania konkursowe są tak przygotowane, że wymagają podziału obowiązków i ścisłej współpracy uczniów o różnych zdolnościach (matematycznych, językowych, organizacyjnych, a nawet plastycznych). Bardzo istotna jest kreatywność, ponieważ w konkursie liczy się również sposób prezentacji rozwiązań poszczególnych zadań. Tym bardziej jesteśmy dumni z tego, jak zgodnie i efektywnie potrafili współpracować ze sobą nasi uczniowie.

Jako ciekawostkę warto dodać, że do tej pory w poprzednich edycjach konkursu uczestniczyli m.in. uczniowie z Francji, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii Północnej, Luksemburga, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Austrii, Meksyku, Brazylii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nigerii, Maroko i Tunezji.