Gala Mistrzów 2016

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: czwartek, 23 czerwiec 2016 Aneta Miodek

Życie to szereg poświęceń.

Trzeba tę zasadę nosić w sercu i w głowie.

Henryk Sienkiewicz

21 czerwca 2016 r. w Sali Koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbyła się  uroczysta Gala Mistrzów 2016, podczas której Prezydent Sosnowca -Arkadiusz Chęciński wręczył nagrody uczniom odnoszącym sukcesy w konkursach międzynarodowych i wojewódzkich oraz w rywalizacjach sportowych.

Pogratulował Rodzicom zdobycia zaszczytnych osiągnięć dzieci w konkursach przedmiotowych, podziękował Nauczycielom- za trud
i zaangażowanie włożone w przygotowania uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

·      Julia Miska- laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka polskiego

·      Jakub Kidawa – laureat Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2016.

Podczas gali uhonorowano  dwie uczennice naszej szkoły : Patrycję Hawran i Darię Stemplewską (kl. IV a). Dziewczynki wykazały się wzorową postawą-
udzieliły pomocy kobiecie, która uległa wypadkowi w pobliżu budynku szkoły.

Nagrodzono także najlepsze szkoły w klasyfikacji generalnej na Najbardziej usportowioną szkołę w mieście . Nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii chłopców i V w kategorii dziewcząt.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy dotychczasowych sukcesów i mamy nadzieję, że w kolejnych latach również będziemy mogli cieszyć się z Waszych osiągnięć.