Pix Programming Challenge 2019

Kategoria: Ogłoszenia o konkursach Opublikowano: środa, 02 październik 2019 Aneta Miodek
Zapraszamy do udziału w konkursie informatycznym Pix Programming Challenge. To międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs w 2019 roku jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!
Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.
Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej pixchallenge.org

Kod swojej klasy znajdziesz w dzienniku elektronicznym w dziale Ogłoszenia.