Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Drużynowe Biegi Przełajowe 2019

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: niedziela, 13 październik 2019
Aneta Miodek

02.10.2019 w Parku Środula odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe dla sosnowieckich szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Rywalizacja była niezwykle zacięta, nasza młodzież uzyskała V miejsce w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców awansując do zawodów rejonowych.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWO SOSNOWCA W AEROBICU SPORTOWYM

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: piątek, 31 maj 2019
Nadhi

W poniedziałek 23.05.2019 w CKZiU - Technikum Ekonomicznym w Sosnowcu odbyły się Sosnowieckie Mistrzostwa Szkół w Aerobicu Sportowym - Igrzyska Młodzieży Szkolnej.Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Angelika Czechowska kl.III C, Aleksandra Raszewska  kl.III D oraz Amelia Hoppe kl. III F. Uczennice pięknie zaprezentowały swój układ, którego rytmiczność, stopień trudności oraz poprawność wykonania elementów obowiązkowych zwróciło uwagę sędziów i został oceniony najwyżej.  

Czytaj więcej...

Sukces Lekkoatletów

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: środa, 29 maj 2019
Nadhi

14.05. 2019 r. na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Mireckiego, odbyły się zawody sportowe o Puchar Dyrektora MOS – Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja uczniów klas gimnazjalnych oraz VII i VIII szkoły podstawowej pokazała na co ich stać. W klasyfikacji generalnej zespołowo chłopcy zajęli I miejsce natomiast dziewczęta zajęły IV miejsce. Oto wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA SOSNOWCA W PŁYWANIU 2019

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: poniedziałek, 11 luty 2019
Nadhi

06.02.2019r. na Pływalni MOSiR przy Szkole Podstawowej nr 38 odbyły się Mistrzostwa Sosnowca w Pływaniu – zawody indywidualne i sztafeta 8 x 50m. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale uczniowie naszej szkoły spisali się na medal i bardzo wysoko postawili poprzeczkę dla rywali, zdobywając statuetki za zajęcie najlepszych lokat indywidualnie. Drużynowo dziewczęta zdobyły puchar dla szkoły.  Ostatecznie zdobyliśmy I miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców.  Drużyna żeńska uzyskała awans do udziału w Gimnazjadzie wojewódzkiej. A wyniki przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

Jakub Olszyński Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2018

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: niedziela, 03 luty 2019
Ewa Matysek

Jakub Olszyński - uczeń  naszej szkoły zdobył tytuł Laureata Miejskiego Plebiscytu 2018 w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2018. Jakub trenuje lekkoatletykę od 2015 roku, specjalizuje się w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Jest wielokrotnym mistrzem i rekordzistą Śląska oraz dwukrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski U16 z 2018 roku, w pchnięciu kulą 5kg (14.59 m) i rzucie dyskiem 1kg (49.38 m). Serdecznie gratulujemy Jakubowi i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Czytaj więcej...

Sportowe sukcesy Wiktorii Karolskiej (2)

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019
Ewa Matysek

Wiktoria Karolska, uczennica naszej szkoły - klasy VII d dwujęzycznej zdobyła tytuł SPORTOWIEC JUNIOR ROKU. W roku 2018 wraz z drużyną kadry śląskiej zdobyła Mistrza Polski kadr wojewódzkich U13 w piłce nożnej dziewcząt. Z drużyną dziewcząt zdobyła 1 miejsce w turnieju Tymbarka "Z podwórka na stadion" w woj. śląskim i 3 miejsce w finale w Warszawie. Wiktoria jest reprezentantką kadry śląskiej piłki nożnej dziewcząt U14 oraz reprezentantką Polski dziewcząt rocznika 2006 projektu PZPN Akademia Młodych Orłów. W październiku 2018 wraz z drużyną dziewcząt Akademii Młodej GieKsy Katowice zdobyła Mistrza Śląska U13. To niezwykle utalentowana dziewczyna, która gra w piłkę nożną od 5 lat, trenuje 5-6 razy w tygodniu. Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.
Wywiad z Wiktorią w programie „Pytanie na śniadanie”: https://pytanienasniadanie.tvp.pl

Czytaj więcej...

III miejsce w województwie w badmintonie

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: czwartek, 06 grudzień 2018
Ewa Matysek

W dn. 4 grudnia 2018 r. w Mysłowicach odbyły się finały wojewódzkie w badmintonie dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Imprezę oficjalnie rozpoczął prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Antonina Marszałek z klasy III h oraz Daria Parzelska z III e wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności, pokonując drużyny z Pszczyny oraz Rudnika. Niestety uległy tylko mistrzyniom województwa z Bierunia, ale ostatecznie zajęły III miejsce.

Czytaj więcej...

Sportowe sukcesy naszych uczniów

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: wtorek, 06 listopad 2018
Ewa Matysek

W dniu 06.11.2018 r.  w hali sportowej ZSO 14  odbyły się zawody w badmintonie dziewcząt i chłopców. Dziewczęta w składzie: Antonina Marszałek - kl. IIIh, Zuzanna Gdesz - VIIIc zajęły I miejsce i zdobyły tytuł mistrzowski. Chłopcom w składzie Szymon Matusik i Marek Mleczko  z klasy III g nie udało się stanąć na podium. Serdecznie gratulujemy mistrzyniom i życzymy powodzenia podczas zawodów rejonowych.

Czytaj więcej...

Kolejne sukcesy sportowe - ZAWODY REJONOWE - SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: środa, 24 październik 2018
Nadhi

II miejsce dziewczęta  IV miejsce chłopcy
Dnia 19.10.2018 na terenie Parku Podłęże w Jaworznie, odbyły się rejonowe zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii dziewcząt i chłopców udział wzięły po 3 najlepsze zespoły ze szkół w Sosnowcu i Jaworznie.  Rywalizacja była naprawdę ostra, ale dziewczyny spisały się super i zajęły drużynowo II miejsce. Wśród chłopców po równie zaciętej walce, nasi zdobyli czwartą pozycję.  

Czytaj więcej...

Sukcesy w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: niedziela, 14 październik 2018
Nadhi

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - dziewczęta I miejsce, chłopcy II miejsce.
Dnia 5.10.2018 r. na terenach Górki  Środulskiej odbyły się miejskie zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii dziewcząt wystartowało 16, a w kategorii chłopców 19 szkół. Nasze dziewczęta stanęły na wysokości zadania i z dużą przewagą nad rywalkami zdobyły drużynowo I miejsce. Wśród chłopców po równie zaciętej walce, ostatecznie nasi stanęli na drugim stopniu podium. Obie sztafety awansowały do zawodów rejonowych, które dnia 19.10.2018  odbędą się  w Jaworznie.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy