III miejsce w województwie w badmintonie

Kategoria: Osiągnięcia sportowe Opublikowano: czwartek, 06 grudzień 2018 Ewa Matysek

W dn. 4 grudnia 2018 r. w Mysłowicach odbyły się finały wojewódzkie w badmintonie dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Imprezę oficjalnie rozpoczął prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Antonina Marszałek z klasy III h oraz Daria Parzelska z III e wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności, pokonując drużyny z Pszczyny oraz Rudnika. Niestety uległy tylko mistrzyniom województwa z Bierunia, ale ostatecznie zajęły III miejsce.

Warto nadmienić, iż droga do tego turnieju była bardzo ciężka i długa. Po zwycięstwie w Sosnowcu odbyły się zawody rejonowe w Jaworznie (1 miejsce) , potem półfinały wojewódzkie w Dąbrowie Górniczej (2 miejsce) i wreszcie finały wojewódzkie w Mysłowicach (3 miejsce), gdzie brało udział aż 8 zespołów.Serdecznie gratulujemy