Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Sportowe sukcesy uczniów podczas Ligi Gimnazjalnej

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: niedziela, 08 październik 2017
Ewa Matysek

Uczniowie naszej szkoły wywalczyli I miejsce drużynowo w kategorii chłopców oraz II miejsce w kategorii dziewcząt  podczas Ligi Gimnazjalnej. Tym samym awansowali do zawodów rejonowych, które odbędą się w sezonie wiosennym. Opiekunowie: K. Pełka, B. Rokita, I. Flak. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Sukcesy sportowe 2014/2015

Kategoria: Osiągnięcia sportowe
Opublikowano: poniedziałek, 02 październik 2017
Ewa Matysek

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Tytuł: Najbardziej Usportowiona Szkoła Miasta Sosnowca  

I miejsce w kategorii  dziewcząt, I miejsce w kategorii chłopców

 

LEKKOATLETYKA 

Opiekunowie: Ilona Flak, Beata Rokita, Arkadiusz Witkowski

Liga Szkół Gimnazjalnych – zawody miejskie,

Zespołowo -  I miejsce w kategorii dziewcząt i I miejsce w kategorii chłopców

Indywidualnie:

I miejsce -  Wałęga Natalia Stobieniecki Oskar, Dzik Jakub 

II miejsce - Szkudlarek Julia, Szafraniec Paulina, Gimzia Patryk 

III miejsce - Krasowska Paulina

Liga Szkół Gimnazjalnych – zawody rejonowe

Zespołowo -  IV miejsce w kategorii dziewcząt i  I miejsce w kategorii chłopców

Indywidualnie:
I miejsce - Stobieniecki Oskar ( osiągnięcie I miejsca w klasyfikacji na najbardziej wartościowy wynik zawodów w kategorii chłopców), Dzik Jakub ( osiągnięcie II miejsca w klasyfikacji na najbardziej wartościowy wynik zawodów w kategorii chłopców ), Hałęza Krystian

II miejsce - Chruściel Nicolas, Mizia Mariusz
III miejsce - Lender Radosław, Kurek Daniel

Liga Szkół Gimnazjalnych – zawody wojewódzkie

Indywidualnie: II miejsce - Dzik Jakub

Puchar Dyrektora MOS –  zawody miejskie

Opiekunowie: Ilona Flak, Beata Rokita, Arkadiusz Witkowski

Zespołowo -  I miejsce w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców

Indywidualnie:

I miejsce - Dzik Jakub, Mizia Mariusz 

II miejsce - Krasowska Paulina, Szkudlarek Julia, Musiał Błażej

Puchar Dyrektora MOS  – zawody miejskie

Opiekunowie: Ilona Flak, Beata Rokita, Arkadiusz Witkowski

Zespołowo -  I miejsce w kategorii dziewcząt i I miejsce w kategorii chłopców

Indywidualnie:

I miejsce - Stobieniecki Oskar I, Dzik Jakub

II miejsce -  Wałęga Natalia,

III miejsce -  Szkudlarek Julia, Krasowska Kamila, Musiał Błażej, Bomba Daniel

Puchar Dyrektora MOS – zawody trzecie

Zespołowo -  I miejsce w kategorii dziewcząt i I miejsce w kategorii chłopców

Indywidualnie dziewczęta:

I miejsce - Julia Szkudlarek Stobieniecki Oskar, Walotek Artur

II miejsce -  Wałęga Natalia, Hałęza Krystian, Mizaia Mariusz
III miejsce  - Ulfik Agata, Olszewska Katarzyna,
Lender Radosław, Musiał Błażej, Bomba Daniel

Puchar Dyrektora MOS – zawody czwarte

Zespołowo -  I miejsce w kategorii dziewcząt i I miejsce w kategorii chłopców

Indywidualnie dziewczęta:

I miejsce - Kamila Krasowska, Walotek Artur, Musiał Błażej Dzik Jakub

II miejsce - Stobieniecki Oskar

III miejsce - Dagmara Kijewska, Gloria Klekotko, Lender Radosław

Mistrzostwa Sosnowca i Rejonu w sztafetach 4X100 i szwedzkiej

Sztafeta 4x100 metrów

III miejsce w kategorii dziewcząt:  Wieczorkowska Laura, Kała Karolina, Ząbek Laura i Konach Agata, rezerwowe: Kozłowska Emilia, Borowska Dominika.

Sztafeta szwedzka

I miejsce w kategorii chłopców i II miejsce w kategorii dziewcząt

Skład zespołów:  Julia Szkudlarek, Katarzyna Olszewska, Natalia Wałęga, Kamila Krasowska,  Musiał Błażej, Świątek Michał, Hałęza Krystian, Walotek Artur.

Sztafetowe Biegi Przełajowe – zawody miejskie

Opiekunowie: Ilona Flak, Arkadiusz Witkowski

I miejsce w kategorii chłopców i III miejsce w kategorii dziewcząt

Skład zespołów: Kamila Krasowska, Alina Kłyś, Aleksandra Nosal, Dominika Borowska, Natalia Łysak i Natalia Maj, Jan Szczotka, Michał Kazanecki, Mateusz Dubiński, Artur Walotek, Oskar Stobieniecki, Krystian Hałęza, a rezerwowym był Wojciech Madej.                                                                                   

Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora MOS

Opiekunowie: Ilona Flak, Beata Rokita

Zespołowo II miejsce w kategorii dziewcząt

PIŁKA NOŻNA

Opiekun Maciej Strzemiński

I miejsce w Mistrzostwach  Sosnowca w Piłce Nożnej Chłopców

III miejsce w Mistrzostwach  Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców

Skład zespołu: Świątek Michał, Maciąg Kamil, Górak Kamil, Kocot Patryk, Hałęza Krystian, Porcz Paweł, Dubiński Mateusz, Kłys Adrian, Marcinkowski Kamil, Grabowski Adrian.

PIŁKA SIATKOWA

Opiekun:  Arkadiusz Witkowski

Mistrzostwa Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców I miejsce w fazie półfinałowej i II miejsce w finale.

Skład zespołu: Szymon Sztelma, Wojciech Madej, Karol Radzikowski, Łukasz Biegun, Patryk Mazur, Karol Wykręt, Michał Szustak, Paweł Dziurla, Filip Blajerski, Jakub Wilk

Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Chłopców III miejsce

Skład zespołu: Szymon Sztelma, Wojciech Madej, Karol Radzikowski, Łukasz Biegun, Patryk Mazur, Karol Wykręt, Michał Szustak, Paweł Dziurla.

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Opiekunowie Marta Siewniak, Arkadiusz Witkowski

Mistrzostwa Sosnowca w Siatkówce Plażowej Chłopców:

I miejsce zespołu: Szymon Sztelma, Madej Wojciech

PŁYWANIE

Opiekunowie: Ilona Flak, Beata Rokita

Mistrzostwa Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu

I miejsce w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców

Skład zespołów: Zaborowicz Julia, Czech Oliwia, Borowska Dominika, Burda Kamila, Sosnowska Majka, Kubat Wiktoria, Mazurkiewicz Emilia, Chwastek Nicol, rezerwa Łysak Natalia; Świątek Mateusz, Migda Jakub, Sztelma Szymon, Woźniczko Kacper, Góral Bartek, Dubiński Mateusz, Laskowski Tomasz, Leszczyński Jan, rezerwa Buchacz Kamil, Walotek Artur.

Mistrzostwa Województwa w Pływaniu

Indywidualnie: II miejsce - Julia Zaborowicz -  Puchar Sosnowca w Pływaniu

Zespołowo I miejsce

Indywidualnie: I miejsce - Burda Kamila,  III miejsce - Migda Jakub

 KOSZYKÓWKA

Opiekunowiec: Karina Pełka, Tomasz Siewniak

Mistrzostwa Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt

I miejsce w fazie grupowej i awans do  fazy finałowej

Skład zespołu: Maja Jokiel, Marcelina Stachera, Justyna Nieć, Aleksandra Piwońska, Weronika Chabrzyk, Wiktoria Chabrzyk, Klaudia Sasińska, Aleksandra Majchrzak, Kasia Miszczak, Kasia Olszewska, Marta Kubik.

Mistrzostwa Sosnowca Szkól Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców

I  miejsce w fazie grupowej i awans do fazy finałowej. Skład zespołu: Patryk Gimzia, Kamil Górak, Kuba Bulski, Karol Radzikowski, Nicolas Chruściel, Szymon Rajca, Kuba Siewniak, Daniel Klata, Michał Burgiel, Kuba Mazurek, Kuba Dzik, Marcel Kłosowski.

III miejsce zespołu chłopców w Mistrzostwach Sosnowca w Koszykówce. Skład zespołu: Kamil Górak, Patryk Gimzia, Karol Radzikowski, Jakub Bulski, Jakub Dzik, Jakub Siewniak, Michał Burgiel, Daniel Klata, Szymon Rajca, Nicolas Chruściel, Marcel Kłosowski, Bartek Góral.

II miejsce zespołu dziewcząt w Mistrzostwach Sosnowca w Koszykówce

II miejsce zespołu dziewcząt w Mistrzostwach Rejonu w Koszykówce. Skład zespołu: Marcelina Stachera, Olszewska Katarzyna, Piwońska Aleksandra, Sasińska Klaudia, Szwed Anna, Chabrzyk Wiktoria, Chabrzyk Weronika, Krasowska Kamila, Kubik Marta, Majchrzak Aleksandra, Mandla Katarzyna, Miszczak Katarzyna, Nieć Justyna

Turniej Orlika Basketmania -  poziom rejonowy

Dziewczęta III miejsce. Skład zespołu: Klaudia Sorek, Maja Jokiel, Natalia Maj, Marcelina Stachera, Maya Szkutnik, Klaudia Łyskawińska, Maria Rudzińska, Sandra Sioła i Nicol Wróbel

Chłopcy I miejsce. Skład zespołu: Michał Burgiel, Nicolas Chruściel, Bartosz Góral, Mateusz Kijak, Daniel Klata, Marcel Kłosowski, Szymon Rajca, Jakub Siewniak i Dawid Ziółek

Turniej streetbala

Zajęcie II miejsca zespołu dziewcząt

MARSZE NA ORIENTACJE

Opiekunowie Tomasz Siewniak, Marta Siewniak

Udział w  marszach na orientacje i zajecie IV miejsca w klasyfikacji o Puchar Województwa Śląskiego w Marszach na Orientację za rok 2014.

TENIS ZIEMNY

Opiekun Marta Siewniak

Młodzieżowy Puchar Sosnowca w Tenisie Ziemnym

Nicola Wróbel I miejsce

AEROBIK SPORTOWY

Opiekunowie: Ilona Flak Beata Rokita

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w Aerobiku Sportowym

Skład zespołu: Aleksandra Michalak, Julia Łamacz, Kamila Burda.

 

 

 

 

 

 

 

Kampanie i programy