Złota Odznaka ZNP dla Gimnazjum nr 16

Kategoria: Podziękowania dla nas Opublikowano: czwartek, 11 październik 2018 Ewa Matysek

W dniu 10 października 2018 r. w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Gimnazjum nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu zostało nagrodzone najwyższym odznaczeniem Związku Nauczycielstwa Polskiego Złotą Odznaką. Dyrektor Szkoły mgr Iwona Szumilas - Kasińska odebrała wyróżnienie z rąk Prezesa ZNP Sławomira Broniarza. Gratulacje otrzymała również od Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, Prezesa Okręgu Śląskiego Jadwigi Aleksandry Resler i Prezesa Oddziału Sosnowca Iwony Załuckiej. Na uroczystości obecny był także Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca Zbigniew Byszewski.

zlotaodznaka_znp_2018_001.jpg zlotaodznaka_znp_2018_002.jpg zlotaodznaka_znp_2018_003.jpg

zlotaodznaka_znp_2018_004.jpg zlotaodznaka_znp_2018_005.jpg

Odznaka została przyznana za szczególne osiągnięcia w działalności społecznej, oświatowej, naukowej i związkowej. Jest uwieńczeniem wieloletniej, owocnej pracy Dyrektorów oraz Nauczycieli, to nagroda za trud, wysiłek, zaangażowanie w edukację oraz wychowanie dzieci i młodzieży. To wyraz olbrzymiego poświęcenia pedagogów, ich kreatywności i umiejętności stworzenia przyjaznej atmosfery do nauki i wychowania. Złota Odznaka została uroczyście wpięta w Sztandar Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu przez Prezesa Sławomira Broniarza. W poczcie sztandarowym wystąpili najlepsi uczniowie gimnazjum: Nikola Sidło, Kacper Maderski, Milena Pogan.
Od ubiegłego roku szkolnego Gimnazjum nr 16 znajduje się w strukturach Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu, w której panuje atmosfera przyjaznego uczenia i wychowania dzieci oraz młodzieży. Funkcjonują u nas klasy dwujęzyczne, w których młodzież uczy się dwóch wybranych przedmiotów w języku polskim i angielskim. Serdecznie zapraszamy do „Kuźni talentów i charakterów”, gratulujemy sukcesów.

Odsłony: 1024