Sukces Julii w Diecezjalnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: poniedziałek, 12 listopad 2018 Aneta Miodek

11 listopada 2018 roku stanie się datą szczególną. W całym kraju trwały uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszędzie świętowano, w miastach i na wioskach, bo to święto wszystkich Polaków. W te obchody wpisał się również się Koncert Laureatów Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Bolesławiu, zadedykowany tym wszystkim, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli własne życie.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, a przewodniczącym jury był pan Leszek Piskorz, krakowski aktor i reżyser. Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Julia Mika z kl. 5b, wykonując utwór „Cisza. Modlitwa Katyńska”, zdobyła 2 miejsce, a nagrodę wręczył jej Wójt Gminy Bolesław pan Krzysztof Dudziński. Gratulujemy Julii sukcesu i znalezienia się w zacnym gronie laureatów, wybranym pośród 115 uczestników konkursowych zmagań. Opiekunem Julii w konkursie była s. Jozuela.