Lekcja filmowa

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: poniedziałek, 25 luty 2019 Ewa Matysek

W dniu 7 lutego 2019 r. uczniowie klas siódmych pod opieką nauczycieli: A. Sierpowskiej, A. Domagały, M. Styś – Skrzydlewskiej, T. Siewniaka wzięli udział w Lekcji filmowej „Z książki na wielki ekran, o ekranizacjach i adaptacjach filmowych”.

Uczniowie poznali różnice między ekranizacją a adaptacją, zobaczyli, jak przełożyć tekst książki na język filmu oraz poznali zasady tworzenia adaptacji filmowych. Po wykładzie młodzież obejrzała wzruszający film o przemijaniu, stracie i wiążącej się z tym złości oraz goryczy pt. „Siedem minut po północy”. Zajęcia miały miejsce w auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.