Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny: „MOJA ULUBIONA KOLĘDA” 2015

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: czwartek, 14 styczeń 2016 Aneta Miodek

12 stycznia 2016 r. w auli SP nr 6 w Sosnowcu odbył się Finał XII edycji Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny: „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”.

Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było przedstawienie  treści ulubionej kolędy lub pastorałki za pomocą obrazu, formy przestrzennej lub prezentacji multimedialnej. Szczególnie cenna była refleksja własna młodych artystów nad treścią wybranej kolędy i jej przesłaniem.

Honorowym Gościem konkursowej gali był  Proboszcz parafii pw. św. Barbary w Sosnowcu - ks. Włodzimierz Sęk. Dyrektor SP nr 6 p. mgr Małgorzata Mike wręczyła zaproszonym laureatom konkursu dyplomy i nagrody. Zwycięzcy w  kategorii informatycznej zaprezentowali pokazy multimedialne samodzielnie wykonane w programie PowerPoint. Zaproszonych Gości uczniowie  SP nr  6 przywitali jako kolędnicy, składając im noworoczne życzenia.

A oto laureaci tegorocznej edycji konkursu:

Kategoria przedszkola:

I m. Michalina Lipowiecka, lat 5 z Oddziału Przedszkolnego w SP nr 15 w Sosnowcu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Beata Lis-Pawelec.

II m. Jolanta Segiet, lat 5 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Strzyżowicach.

Nauczyciel przygotowujący: p. Anna  Łebzuch.

III m. Tymoteusz Pura, z Przedszkola nr 4  Dąbrowie Górniczej.

Nauczyciel przygotowujący: p. Edyta Sendela.

Kategoria klas 1 - 3:

I m. Hanna Rek, kl. 3 z Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnowcu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Barbara Szczepaniak.

II m. Julia Herman, kl. 2 z SP nr 39 w Sosnowcu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Aleksandra Nowakowska.

II m. Karolina Górnicka, kl. 2 z Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Edyta Kuś.

III m. Emilia Stec, kl. 2 z SP nr 38 w ZSO nr 5 w Sosnowcu.

Nauczyciel przygotowujący: s. Sawiana Bożena Kurdyk.

Wyróżnienia:

Nadia Ociepka, kl. 2 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach.

Nauczyciele przygotowujący: p. Magdalena Polak,  p. Tamara Pudo.

Natalia Meiser, kl. 2 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pyrzowicach.

Nauczyciel przygotowujący: p. Magdalena Trzcionka.

Kamila Ferdyn, kl. 3 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach.

Nauczyciele przygotowujący: p. Magdalena Polak,  p. Tamara Pudo.

Kategoria klas 4 - 6:

I m. Mikołaj Mentel, kl. 5 z Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Górniczej.

Nauczyciel przygotowujący: p. Stefania Orlińska.

II m. Martyna Snochowska, kl. 6 z SP nr 42 w Sosnowcu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Ewa Felis.

II m. Paulina Krawiec, kl. 6 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pyrzowicach.

Nauczyciel przygotowujący: p. Magdalena Trzcionka.

III m. Emilia Jamrocha, kl. 4 z SP nr 45 w Sosnowcu.

Nauczyciel przygotowujący: p. Beata Szafraniec, p. Małgorzata Marosz-Kochan.

Wyróżnienia:

Maksymilian Okaj, kl. 4 z SP nr 42 w Sosnowcu.

Nauczyciele przygotowujący: p. Ewa Felis.

Alicja Kulesa, kl. 5 z SP nr 29 w Dąbrowie Górniczej.

Nauczyciel przygotowujący: p. Anna Goska.

Ida Więcek, kl. 4 z SP nr 29 w Dąbrowie Górniczej.

Nauczyciel przygotowujący: p. Anna Goska.

Kategoria informatyczna dla klas 4 - 6:

I m. Jowita Swoboda, kl. 5  z SP nr 29 w Dąbrowie Górniczej.

Nauczyciel przygotowujący: p. Anna Goska.

II m. Natalia Krzykawska, kl. 5 z Szkoły Podstawowej w Dąbiu.

Nauczyciele przygotowujący: p. Krystyna Kiciak.

III m. Klaudia Lorczyk, kl. 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach.

Nauczyciele  przygotowujący: p. Jolanta Karcz, p. Magdalena Polak.

Wyróżnienie:

Martyna Frej, kl. 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach.

Nauczyciele  przygotowujący: p. Jolanta Karcz, p. Magdalena Polak.

W konkursie w kategorii plastycznej i informatycznej wzięło udział ponad 70  uczestników - nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce. Prace zostały przesłane z różnych stron diecezji sosnowieckiej: najwięcej konkursowych dzieł artystycznych zostało wykonanych w Sosnowcu, ale także w Dąbrowie Górniczej, Wolbromiu, Dobieszowicach, Czeladzi, Dąbiu, Pyrzowicach, Strzyżowicach.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłanie pięknych i oryginalnych prac.

Laureatom gratulujemy „niebiańskich” talentów i życzymy wytrwałej pracy nad dalszym rozwijaniem warsztatu artystycznego.

Kultywowanie bogatych zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia to nie tylko piękna tradycja, ale i zadanie, które chcemy pielęgnować dla przyszłych pokoleń.

Organizatorzy konkursu:

s. Jozuela M. Biernat

Edyta Żybort

Zapraszamy do obejrzenia konkursowej fotogalerii: