Popołudnie z teatrem

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: czwartek, 09 listopad 2017 Ewa Matysek

Krakowski Teatr im. J. Słowackiego zaprosił Teatromanów 6-stki wraz z nauczycielkami: E. Rudzką i I. Flak na popołudniową próbę generalną spektaklu „Bolesław Śmiały”. Z zaproszenia skorzystali chętni uczniowie z klasy 3f, 2a, 2c, 2e, 2f, 2g gimnazjum.

W nowoczesnej scenerii Małopolskiego Ogrodu Sztuki młodzież miała okazję obejrzeć modernistyczny spektakl przedstawiający średniowieczny konflikt między królem Bolesławem Śmiałym a biskupem Stanisławem, zakończony poćwiartowaniem tego ostatniego. Wspaniała scenografia, doskonała choreografia i świetna gra aktorska to największe atuty „Bolesława Śmiałego” wg S. Wyspiańskiego. Serdecznie polecamy krakowskie przedstawienie.