Szkolno-parafialny konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” już rozstrzygnięty!

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: wtorek, 14 listopad 2017 Aneta Miodek

Gratulujemy laureatom tegorocznej edycji konkursu na „Najpiękniejszy różaniec”. W kościele św. Barbary można podziwiać finałową wystawę utkaną z prawie setki różańcowych koronek wykonanych w rodzinach uczniów naszej szkoły. Młodzi potrafią nie tylko wspólnie się modlić, ale też razem balować, i to w dosłownym znaczeniu.

W wieczór poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych dzieci poprowadziły modlitwę różańcową  w profesjonalnie przygotowanych strojach, które zainspirowane zostały życiorysami naszych świętych patronów. Następnie barwnym korowodem przeszli do sali balowej, gdzie słowami utworu Arki Noego: „Każdy święty chodzi uśmiechnięty”, rozpoczęła się wspólna zabawa – Bal Wszystkich Świętych. Oprócz pląsów i tańców nie zabrakło duchowego pokarmu w postaci sentencji, autorstwa ulubionych świętych. Chętnie częstowali się nimi nie tylko młodzi, ale również rodzice, bo cenne drogowskazy w drodze do nieba przydają się nie tylko od święta.
A oto laureaci konkursu w kategorii klas 4-7:
Emilia Janiga z kl. 4b, Julia Mika z kl. 4b, Jakub Maladyn z kl. 5b, Damian Szmer z kl. 5a, Natalia Pyrc z kl. 7b.
W kategorii klas młodszych wyróżniono prace następujących uczniów:
Maja Kaczmarska z kl. 1b, Oliwier Patryarcha z kl. 1b, Konrad Dębowiec z kl. 2a, Emilia Lewandowska z kl. 2c, Natalia Szulińska z kl. 3c, Rozalia Polańska z kl. 3d, Karol Pełka z kl. 3c, Alicja Matuszczyk z kl. 3b, Martyna Glaba z kl. 3a, Dawid Bielecki z kl. 3e, Joanna Madeksza z kl. 3c, Julia Skrzyńska z kl. 3a, Natalia Jawor z kl. 3d, Martyna Skrzek z kl. 3c, Maja Stelmach z kl. 3c.