Wolontariusze gimnazjum w przedszkolu

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: czwartek, 15 marzec 2018 Ewa Matysek

Dnia 7 marca 2018 r., w ramach współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 27 w Sosnowcu, wolontariusze z klas trzecich gimnazjum odwiedzili najmłodszą grupą przedszkolaków. Maluchy i gimnazjaliści wspólnie wykonali przepiękne kartki świąteczne dla podopiecznych Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu. Spotkanie odbyło się pod opieką nauczycielek: mgr Olgi Miki (gimnazjum), mgr Anny Stroińskiej oraz mgr Moniki Boryczki (przedszkole).

Praca przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze. Dzieci wiedziały, że sprawią ogromną radość osobom bardzo chorym... Na koniec spotkania trzylatki nauczyły gimnazjalistów piosenek i wspólnie bawili się, tańcząc i śpiewając.