Regionalizm

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: czwartek, 17 maj 2018 Ewa Matysek

W ramach lekcji z regionalizmu uczniowie klas 2d i 2e czynnie uczestniczyli w zdobywaniu wiedzy o Małej Ojczyźnie. Zadaniem młodzieży była prezentacja najważniejszych zabytków oraz osób związanych z Sosnowcem. Grupowa praca wymagała współpracy, odnalezienia informacji m.in.: o Janie Kiepurze, Poli Negri oraz Trójkącie Trzech Cesarzy, Cerkwi i Pałacu Dietla.

Następnie w ciekawy sposób grupy zaprezentowały zdobyte wiadomości pozostałym uczestnikom lekcji. Wszyscy uczniowie wywiązali się z powierzonego zadania. Lekcja odbyła się pod kierunkiem nauczycielek historii: E. Imiolczyk i E. Rudzkiej.