Diecezjalny Konkurs Literacki i Fotograficzny

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: niedziela, 20 maj 2018 Aneta Miodek

Uczeń kl. 4a Adam Żmija zdobył II miejsce w IX edycji Diecezjalnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego, w kategorii literackiej. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali. Gratulujemy Adamowi trudnej sztuki wyrażania poezją poszukiwań duchowego bogactwa oraz własnej refleksji nad kondycją współczesnego człowieka.

Finał IX Diecezjalnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego, w tym roku zatytułowanego ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, odbył się 15.05.2018 r. w Miejskim Ośrodki Kultury w Wojkowicach. Na uroczystość przybyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ich opiekunowie oraz goście, którzy swoim autorytetem wspierają tę inicjatywę.
Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.
Honorowym patronatem konkurs objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Grzegorz Kaszak, p. Arkadiusz Watoła Starosta Będziński, p. Tomasz Szczerba Burmistrz Miasta Wojkowice, p. Mirosława Kolwas - Soczyńska – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu.