Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

"Wodny rumak" Holly Webb

Kategoria: Polecamy...
Opublikowano: środa, 03 kwiecień 2019
świetlica

Poleca... Magdalena Wydrzyńska kl. II b
Książka opowiada o wodnym rumaku, który pomógł księżniczce Oliwii ocalić Wenecję. Pewnego razu, gdy Oliwia wpadła do kanałów weneckich to właśnie on ją uratował - mogła go zobaczyć tylko dlatego, że była dzieckiem. Od tej pory zaprzyjaźnili się i przeżywali wspólne przygody np. ocalili szóstkę dzieci, z których jedno okazało się czarodziejem…
Książka podobała mi się bo po prosu mnie wciągnęła – jest ciekawa i opowiada o przyjaźni.
Warto ją przeczytać!

"Nela mała reporterka"

Kategoria: Polecamy...
Opublikowano: piątek, 29 marzec 2019
świetlica

Poleca… Izabela Kmieć kl. II b
Warto przeczytać tę książkę bo opisuje przygody małej dziewczynki o imieniu Nela. Opowiada o pięknych i ciekawych miejscach na całym świecie oraz o zwierzętach, które żyją w dalekich krajach, a których nie możemy spotkać na co dzień, bo są bardzo rzadkie np. panda ruda. W swoich książkach Nela często rozmawia w innych językach, ale nie bójcie się bo wszystkie teksty tłumaczy na język polski. Jeśli przeczytasz tę książkę to dowiesz się wiele ciekawych rzeczy o zwierzętach, zwyczajach innych ludzi i o świecie.

Poleca… Zuzanna Smakosz kl. I c
Moją ulubioną książką jest „10 niesamowitych przygód Neli małej reporterki”. W tej książce podoba mi się jak Nela opowiada o swoich podróżach. Opisuje co widziała w dżungli i jakie tam można spotkać zwierzęta. W książce najbardziej zainteresował mnie rozdział W krainie tygrysów, dlatego że lubię koty, a tygrysy do największe koty na świecie.

"Felix, Net i Nika" Rafał Kosik

Kategoria: Polecamy...
Opublikowano: poniedziałek, 18 marzec 2019
świetlica

Poleca… Milena Kubicka kl. VI b

„Felix, Net i Nika” opowiada o przygodach trójki przyjaciół. W Warszawie grasuje Gang Niewidzialnych Ludzi, a Felix, Net i Nika przypadkowo odkrywa tajemnice ich znikania… Ale nie będę zdradzać Wam szczegółów. Książka ta jest bardzo zaskakująca, pełna tajemnic i zagadek. Jest pełna humoru i zawiera wiele zabawnych treści, które z pewnością Was rozbawią. Ukazuje moc przyjaźni i wiele ważnych przekazów, które przydadzą się każdemu w codziennym życiu. Felix, Net i Nika czeka na Ciebie w szkolnej bibliotece! Sięgnijcie po nią, a nie będziecie mogli się oderwać!

"Pięciopsiaczki" Wanda Chotomska

Kategoria: Polecamy...
Opublikowano: środa, 13 marzec 2019
świetlica

Poleca... Pola Widuch kl., III a

Balbina urodziła pięć ślicznych szczeniaków. Szybko okazało się, że to straszne Pięciogryzaczki czyli postrach kapci i foteli… Po drugie było ich za dużo i trzeba było je komuś oddać. Karol i Karolina musza się tym zająć, chociaż nie chcą oddawać cudnych szczeniaków… Mimo tego wszystko dobrze się kończy i bohaterom udał się znaleźć osoby, które zaopiekują się psiakami. „Pięciopsiaczki” to książka, którą warto przeczytać ponieważ jest zabawna i łatwa w odbiorze.

"Fajna Ferajna" Monika Kowaleczko-Szumowska

Kategoria: Polecamy...
Opublikowano: poniedziałek, 04 marzec 2019
świetlica

Poleca... Jan Rogowski kl. IV a
Książka opowiada o Powstaniu Warszawskim oraz
o tym jak Niemcy wywozili wagonami bydlęcymi schwytanych Polaków do Pruszkowa…

W czasie wojny kazano dzieciom przenosić listy z rozkazami. Poruszały się one tunelami, gdzie płynęły ścieki… Książka pokazuje też jak ludzie chowali broń do torebek, kieszeni, butów, by w razie niebezpieczeństwa się obronić.

Warto przeczytać tę książkę mimo, że są czasami straszne sceny…

Najbardziej spodobało mi się w niej, gdy jedna z dziewczynek podczas wojny opiekowała się psami mimo grożącej jej śmierci…

"Pax" Sara Pennypacker

Kategoria: Polecamy...
Opublikowano: wtorek, 26 luty 2019
świetlica

Poleca... Alicja Cierniak kl. V d
Peter w dzieciństwie znalazł liska wśród nieżyjącego rodzeństwa, które zmarło z wygłodzenia. Chłopiec wziął go do siebie i nazwał Pax. Od tej pory był z nim bardzo zaprzyjaźniony, aż do momentu, w którym się dowiedział, że tata idzie do wojska. Z tego powodu Peter musiał się przeprowadzić do dziadka, a lisa wypuści na wolność... Po przeprowadzce chłopiec bardzo tęsknił za swoim futrzastym przyjacielem i już po pierwszej nocy postanowił go odnaleźć. W tym celu podjął się wyprawy na piechotę, która miała 500 km długości, by odnaleźć Paxa… W tym czasie lisek na wolności poznaje inne lisy: Nastroszoną i Chuderlaka, z którymi przeżywa różne przygody mimo, że wyczuły na nim zapach człowieka…


Książka jest bardzo wzruszająca, trochę szalona i wiele razy Cię zaskoczy! Przeczytaj koniecznie! 

"Malutka Czarownica" Otfried Preussler

Kategoria: Polecamy...
Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019
świetlica

Poleca... Maja Kaczmarska kl. II b

Książka opowiada o Czarownicy, kruku Abraksasie i cioci Rum-Brum-Trrach. Malutka Czarownica miała tylko 127 lat i bardzo chciała pójść na Noc Walpurgi, ale okazało się, że była na to za młoda… Kruk Abraksas zakazał jej iść, ale ona się uparła i poleciała tam na miotle. Na balu ciotka Rum-Brum-Trrach przyłapała Malutką Czarownicę na tańcach i za karę kazała spalić jej miotłę. Czarownica musiała na piechotę wracać do domu przez 3 dni i 3 noce….

Warto przeczytać tę książkę bo jest fajna i opowiada o czarownicy i jej przygodach. Polecam!

 

"...-piętrowy domek na drzewie" Andy Griffiths

Kategoria: Polecamy...
Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019
świetlica

Poleca... Sara Rahmonov kl.4 c

Książki z tej serii opowiadają o przygodach dwóch przyjaciół Andy’ego i Terry’ego, którzy mieszkają w domku na drzewie. W pierwszej części domek ma tylko 13 pięter, ale w każdej następnej jest coraz większy… (26, 39, 52, 65, 78, 91 pięter)

Znajdziecie w nim: arenę do zapasów w błocie, komorę antygrawitacyjną, lodziarnię Edwarda Łyżkorękiego z lodami w siedemdziesięciu ośmiu smakach, Labirynt Śmierci, maszynę do robienia fal, grę w „Węże i drabiny” z prawdziwymi wężami i drabinami czy pizzerię „Zosia Samosia”. Książki mają bardzo dużo śmiesznych ilustracji, które wykonał Terry Denton.                              

Polecam!!!

"Opowieści z Narnii" C. S. Lewis

Kategoria: Polecamy...
Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019
świetlica

Poleca... Zuzanna Sielska kl.4 b

Edmund, Łucja, Piotr i Zuzanna za sprawą czarów przenoszą się do magicznej Narnii... Narnia to bardzo piękna, a zarazem niebezpieczna kraina, którą rządzi arcyzła Królowa (wszystkich i wszystko zamienia
w kamień). Bohaterowie muszą uratować Narnijczyków, a przede wszystkim naiwnego Tumnusa.

Dzieci dostają niezwykłe dary od Świętego Mikołaja, walczą z Czarownicą u boku Lwa Aslana, poznają Rycaypiska(metrową mysz), olbrzymy, centaury, karły itp.  a co więcej… Ups! Wybaczcie proszę… ale są też ofiary śmiertelne. Super, nie!? No, a na koniec bohaterowie zostają… ciii.

Warto to przeczytać! W Narnii czas leci zupełnie inaczej i sam się przekonasz, gdy zaczniesz czytać tę książkę. Wkręcisz się w nią całkowicie!  Nie trać więcej czasu i biegnij wypożyczyć ją w szkolnej bibliotece!

"Baśniobór" Brandon Mull

Kategoria: Polecamy...
Opublikowano: środa, 23 styczeń 2019
świetlica

Poleca... Zuzanna Kielijan kl.4 b

To książka o przygodach rodzeństwa, którzy odkrywają tajemnice magicznego świata. Przepiękne wróżki, dbające o przyrodę driady, hamadriady i satyrowie… ach, pełno tego! Seth i Kendra odkrywają ten świat na wakacjach, które spędzają u dziadków od strony taty. Na początku wygląda to tak nudno…! Ale po wypiciu mleka….Ups, za dużo gadam… Idę odkrywać kolejne tajemnicę magicznego świata!!! Może się tam spotkamy?

               

Więcej artykułów…

Kampanie i programy