Procedury bezpieczeństwa obowiązujące podczas sprawdzianu predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu

Kategoria: Rekrutacja do klas VII dwujęzycznych - rok szkolny 2020/2021 Opublikowano: piątek, 12 czerwiec 2020 Aneta Miodek
  1. Uczeń, który przychodzi na sprawdzian musi być bezwzględnie zdrowy, bez objawów chorobowych i nie przebywa w domu na kwarantannie i osobą będącą na kwarantannie.
  2. Ze względu na wytyczne GIS i MZ dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020r. egzaminów prosi się Rodziców o nieprzychodzenie z uczniami do szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy uczeń wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
  3. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).
  4. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal w których będzie odbywał się sprawdzian po zajęciu miejsc przez uczniów.
  5. Rodzice uczniów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką oraz nie mogą również korzystać z przyłbicy, proszeni są o poinformowanie o tym fakcie dyrektora szkoły nie później niż do 17 czerwca 2020 r.
  6. Uczniowie, wchodząc do szkoły będą poddani pomiarowi temperatury ciała dokonywanego przez pracownika szkoły w celu zachowania bezpieczeństwa innych piszących i nauczycieli (w przypadku niepokojących objawów uczeń podlega izolacji i powiadamiany jest rodzic, który ma obowiązek niezwłocznie odebrać ucznia ze szkoły).
  7. Przy wejściu do szkoły umieszczony jest płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60%) uczeń wchodząc do szkoły ma obowiązek zdezynfekowania rąk.
  8. Przed szkołą oraz salą należy zachować 1,5 metrowy odstęp od innych osób.
  9. Uczniowie są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali w której będą pisać sprawdzian. Podczas pisania sprawdzianu uczeń nie ma konieczności zakrywania ust i nosa. Po zajęciu miejsca w sali uczeń ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
    • wychodzi do toalety;
    • kończy pracę nad sprawdzianem i wychodzi z sali.
  10. Uczniowie proszeni są o przyniesienie własnych przyborów piśmienniczych.
  11. Ławki w salach, w których będzie odbywał się sprawdzian ustawione są w taki sposób, aby pomiędzy piszącymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku.

1. Po wejściu do szkoły uczeń udaje się do sekretariatu celem rejestracji.
  2. Następnie udaje się do sali, w której będzie pisał sprawdzian, przed wejściem do sali losuje numer miejsca, który jest jednocześnie jest kodem ucznia.
  3. Sprawdzian trwa 60 minut. Jeżeli uczeń skończy wcześniej zgłasza ten fakt nauczycielowi przez podniesienie ręki, podchodzi do biurka dopełnia formalności i może opuścić salę