Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wycieczka - Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze

Kategoria: Nasze działania 7-8
Opublikowano: poniedziałek, 25 listopad 2019
Aneta Miodek

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 SP6

do udziału w Nadmorskich Warsztatach Przyrodniczych

w Kątach Rybackich

Czytaj więcej...

Pomóż nam wygrać 1000 książek!!!

Kategoria: Nasze działania 7-8
Opublikowano: czwartek, 24 październik 2019
Aneta Miodek
Drodzy uczniowie, rodzice/opiekunowie oraz wszyscy tu zaglądający - bardzo prosimy o CODZIENNE GŁOSY na Naszą Szkołę - Szkołę Podstawową nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu. Bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie Empiku - do wygrania jest 1000 książek dla biblioteki szkolnej (a mamy je dwie: na Wawelu i Legionów). Głosowanie rusza 24.10 i trwa do 28.11. Aby oddać głos należy zainstalować w telefonie darmową aplikację mobilną EMPIK!
GŁOSUJCIE CODZIENNIE
ZAANGAŻUJCIE SWOICH NAJBLIŻSZYCH, PRZYJACIÓŁ, ZNAJOMYCH ;)
Liczymy NA ZAANGAŻOWANIE CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SP 6
Nauczyciele bibliotekarze 

Spotkanie Pokoleń pod tablicą Tajnej Organizacji Nauczycielskiej

Kategoria: Nasze działania 7-8
Opublikowano: niedziela, 13 październik 2019
Aneta Miodek

10.10.2018 roku z okazji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej odbyło się Spotkanie Pokoleń pod tablicą Tajnej Organizacji Nauczycielskiej, znajdującą się na budynku Urzędu miejskiego w Sosnowcu. Miejsce to upamiętnia sosnowieckich nauczycieli członków TON, którzy w latach II wojny światowej krzewili polską oświatę prowadząc tajne nauczanie na terenie naszego miasta.

Czytaj więcej...

Pokaz filmu "Legiony"

Kategoria: Nasze działania 7-8
Opublikowano: niedziela, 29 wrzesień 2019
Aneta Miodek


20 września 2019r. uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami wybrali się do kina Helios na premierowy pokaz filmu "Legiony". "Legiony"  to historia o pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość. To historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach. Wielkie historyczne wydarzenia są tłem dla historii Józka, Oli oraz Tadka. Bohaterowie filmu  byli wzorowani na życiorysach prawdziwych legionistów.

Szkolny Klub Mediatora – Mediacje Szkolne i Rówieśnicze

Kategoria: Nasze działania 7-8
Opublikowano: środa, 25 wrzesień 2019
Ewa Matysek

Grupa uczniów naszej szkoły z klas VII i VIII zakwalifikowała się do udziału w innowacyjnych warsztatach edukacyjno – profilaktycznych z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych prowadzonych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Pałacu Młodzieży w Katowicach przez cały rok szkolny i będą prowadzone głównie przez panią Agnieszkę Stachurę – pedagoga oraz zawodowego mediatora wpisanego na listę stałych mediatorów Prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach i Gliwicach oraz zaproszonych gości - psychologów, prawników, sędziów.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie – Nowele Polskie

Kategoria: Nasze działania 7-8
Opublikowano: wtorek, 10 wrzesień 2019
Aneta Miodek

W sobotę 7 września 2019r.  odbyła się 8 edycja Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczne spotkanie osnute było wokół pisarzy  polskich nowel. Z inicjatywy p. Anny Orkisz kierownika MBP Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Parkowej 1a oraz polonistki SP6  Katarzyny Kukli sympatycy literatury z klas 7 i 8, jak co roku  wspólnie spędzili czas na czytaniu znanych dzieł, rozwiązywaniu literackich rebusów i poznawaniu biografii polskich pisarzy.

Czytaj więcej...

Otrzymaliśmy CERTYFIKAT UNICEF

Kategoria: Nasze działania 7-8
Opublikowano: poniedziałek, 29 kwiecień 2019
biblioteka6

W kwietniu nasza szkoła otrzymała Certyfikat UNICEF potwierdzający udział w projekcie „Wszystkie Kolory Świta”.

Czytaj więcej...

Błękitny Marsz

Kategoria: Nasze działania 7-8
Opublikowano: czwartek, 04 kwiecień 2019
Aneta Miodek

2 kwietnia już po raz piąty odbył się Błękitny Marsz. Kilkaset osób, uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Sosnowca maszerowało razem z nami ulicami miasta, aby pokazać solidarność z ludźmi dotkniętymi autyzmem i zespołem Aspergera. Gośćmi honorowymi w tym roku byli: Bronisław Cieślak, aktor znany jako porucznik Borewicz oraz detektyw Malanowski i Dariusz Rekosz, zagłębiowski pisarz, z którym od lat współpracujemy. Pod Urzędem Miasta Sosnowca przywitał wszystkich Pan Prezydent  Arkadiusz Chęciński, który przypomniał ideę happeningu. W marszu wzięli również udział: Grzegorz Frugalski- Sekretarz Prezydenta Miasta Sosnowca ,Radne Sosnowca: Danuta Gojny-Ucińska i  Wanda Olko

Czytaj więcej...

GALA LAUREATÓW

Kategoria: Nasze działania 7-8
Opublikowano: czwartek, 04 kwiecień 2019
Aneta Miodek

29 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. J. Słowackiego w Sosnowcu  odbyła się uroczysta Gala Laureatów mająca na celu podsumowanie wszystkich konkursów organizowanych przez gospodarzy tego spotkania oraz nagrodzenie  110. laureatów.

Czytaj więcej...

Zajęcia na temat bezpieczeństwa w sosnowieckich przedszkolach

Kategoria: Nasze działania 7-8
Opublikowano: czwartek, 07 luty 2019
Nadhi

31 stycznia i 4 lutego 2019 r. uczennice klasy 3f gimnazjum pod opieką pani Agaty Kuc-Bednarczyk udały się do Przedszkola Miejskiego nr 30 i Przedszkola Miejskiego nr 12 w Sosnowcu na zajęcia edukacyjno-profilaktyczne „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Celem spotkania było omówienie z przedszkolakami zagrożeń czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy