Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Mirabelka - kiełkująca historia w Sosnowcu

Kategoria: Nasze działania 7-8 Opublikowano: sobota, 17 listopad 2018 Nadhi

Z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza uczniowie klasy 8c i 8d pod opieką Pań Beaty Wziątek i Barbary Ślefarskiej wzięli udział w warsztatach historycznych "Mirabelka - kiełkująca historia w Sosnowcu" zorganizowanych w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej  w ramach akcji przygotowanej przez redaktor naczelną Lustra Biblioteki – Barbarę Marię Morawiec – pod wspólnym tytułem „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy". Celami kampanii, odbywającej się w ramach oficjalnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości, są: edukacja historyczna młodego pokolenia, popularyzacja historii Polski i wydarzeń związanych z drugą wojną światową, upamiętnienie stulecia odzyskania niepodległości oraz promocja czytelnictwa.

Warsztaty historyczne adresowane są do uczniów szkół podstawowych. Podczas zajęć młodzież zapoznała się  między innymi:  z sylwetką autora „Mirabelki" (Cezary Harasimowicz) oraz Ireny Sendlerowej, każdy uczestnik powiedział z czym kojarzą mu się słowa : „wojna", „getto", „miłość" i „mirabelka", uczniowie obejrzeli fragment filmu, odsłuchali fragment audiobooka, stworzyli mapę najważniejszych dla nich wartości w życiu.

Odsłony: 468

Kampanie i programy