Zajęcia na temat bezpieczeństwa w sosnowieckich przedszkolach

Kategoria: Nasze działania 7-8 Opublikowano: czwartek, 07 luty 2019 Nadhi

31 stycznia i 4 lutego 2019 r. uczennice klasy 3f gimnazjum pod opieką pani Agaty Kuc-Bednarczyk udały się do Przedszkola Miejskiego nr 30 i Przedszkola Miejskiego nr 12 w Sosnowcu na zajęcia edukacyjno-profilaktyczne „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Celem spotkania było omówienie z przedszkolakami zagrożeń czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych.

Gimnazjalistki przestrzegały maluchy przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Udzieliły również wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu, i jak zachowywać się podczas kuligu.
Na zajęciach przedszkolaki pomalowały kolorowanki z telefonami alarmowymi oraz wozami policyjnymi i strażackimi. Spotkania odbyły się w miłej i serdecznej atmosferze.