Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Szkolny Klub Mediatora – Mediacje Szkolne i Rówieśnicze

Kategoria: Nasze działania 7-8 Opublikowano: środa, 25 wrzesień 2019 Ewa Matysek

Grupa uczniów naszej szkoły z klas VII i VIII zakwalifikowała się do udziału w innowacyjnych warsztatach edukacyjno – profilaktycznych z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych prowadzonych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Pałacu Młodzieży w Katowicach przez cały rok szkolny i będą prowadzone głównie przez panią Agnieszkę Stachurę – pedagoga oraz zawodowego mediatora wpisanego na listę stałych mediatorów Prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach i Gliwicach oraz zaproszonych gości - psychologów, prawników, sędziów.

Warsztaty te realizują program szkolenia mediatorów rówieśniczych, który jest zgodny ze Standardami Ministerstwa Sprawiedliwości i Rzecznika Praw Dziecka tj. 20 godzin szkolenia potwierdzane certyfikatem. Celem warsztatów jest wdrożenie w naszej szkole programu mediacji rówieśniczych jako narzędzia w wychowawczej i dydaktycznej misji szkoły, uczenia prawidłowych zachowań i rozwiązywania konfliktów bez udziału dorosłych, pozwalającego na rozwój umiejętności pracy w grupie, uwrażliwienie na dobro wspólne, przeciwdziałanie dyskryminacji, nietolerancji, ksenofobii, rasizmowi, antysemityzmowi, przemocy, konfliktom i agresji.

 

Odsłony: 329

Kampanie i programy