Szkolny Klub Mediatora – Mediacje Szkolne i Rówieśnicze

Kategoria: Nasze działania 7-8 Opublikowano: środa, 25 wrzesień 2019 Ewa Matysek

Grupa uczniów naszej szkoły z klas VII i VIII zakwalifikowała się do udziału w innowacyjnych warsztatach edukacyjno – profilaktycznych z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych prowadzonych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Pałacu Młodzieży w Katowicach przez cały rok szkolny i będą prowadzone głównie przez panią Agnieszkę Stachurę – pedagoga oraz zawodowego mediatora wpisanego na listę stałych mediatorów Prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach i Gliwicach oraz zaproszonych gości - psychologów, prawników, sędziów.

Warsztaty te realizują program szkolenia mediatorów rówieśniczych, który jest zgodny ze Standardami Ministerstwa Sprawiedliwości i Rzecznika Praw Dziecka tj. 20 godzin szkolenia potwierdzane certyfikatem. Celem warsztatów jest wdrożenie w naszej szkole programu mediacji rówieśniczych jako narzędzia w wychowawczej i dydaktycznej misji szkoły, uczenia prawidłowych zachowań i rozwiązywania konfliktów bez udziału dorosłych, pozwalającego na rozwój umiejętności pracy w grupie, uwrażliwienie na dobro wspólne, przeciwdziałanie dyskryminacji, nietolerancji, ksenofobii, rasizmowi, antysemityzmowi, przemocy, konfliktom i agresji.