Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Sukces Natalii i Olgi z 8b

Kategoria: Nasze działania 7-8 Opublikowano: poniedziałek, 15 czerwiec 2020 Ewa Matysek

Uczennice klasy 8b zdobyły bardzo wysokie miejsca w X Konkursie Języka Niemieckiego „W adidasach po zdrowie” organizowanym przez II LO w Dąbrowie Górniczej. I miejsce zdobyła Natalia Suchanek, II miejsce – Olga Domańska. Celem konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej o zdobyczy mającej wpływ na nasze zdrowie, która pochodzi z niemieckiego obszaru językowego. Natalia wykonała prezentację o wpływie aktywności fizycznej na rowerze na nasze zdrowie. Pierwszy rower został skonstruowany przez Niemca Karla Draisa w 1818r. Olga wykonała prezentację o odkryciu bakterii Mycobacterium tuberculosis przez Roberta Kocha, dzięki czemu znamy przyczynę gruźlicy i możemy działać przeciwko bakterii wywołującej tę chorobę. Prace zostały docenione przez jury, serdecznie gratulujemy uczennicom! Ewa Matysek

Odsłony: 209

Kampanie i programy