Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Świąteczna prezentacja

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: poniedziałek, 21 grudzień 2020
Aneta Miodek

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji  świątecznej, którą  wraz z życzeniami przygotowały klasy: 1c  i 1d oraz uczniowie: Alicja Matuszczyk  6b, Julia Mika 7c, Zuzia Kołodziej 8b, Patrycja Sinicka 8b, Marysia Koral 6b.

Niech ten wyjątkowy czas wypełniają  dźwięki świątecznej piosenki, niech rodzinny, ciepły klimat Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy nam zawsze, nie tylko od święta, niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim naszym bliskim, a każdy dzień zbliżającego się Nowego Roku będzie wypełniony zdrowiem, spokojem i miłością…  Niech będzie szczęśliwy! ☺

Wszelkiego dobra życzy: Ewa Jagieła, Olga Mika, Edyta Żybort.

Serdeczne podziękowania dla Małgosi, Mateusza, Marty… i ANIOŁA!!!

PREZENTACJA

 

Uroczystość Pasowania Na Ucznia

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: środa, 28 październik 2020
Aneta Miodek

W piątek 23 października br. odbyła się Uroczystość Pasowania Na Ucznia. Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią, tego dnia nie mogli towarzyszyć nam goście i nasi bliscy, ale w obecności Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz wychowawców, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie klas pierwszych, zaprezentowali się naprawdę pięknie

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Dziecka :)) dla WAS drodzy uczniowie

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: poniedziałek, 01 czerwiec 2020
Aneta Miodek

Pięknych marzeń,
kolorowych snów,
uśmiechu na co dzień,
wspaniałych przyjaciół,
wielu beztroskich chwil
i lodów… nie tylko od święta
wszystkim Uczniom SP 6

życzy stęsknione
Grono Pedagogiczne

 

 

   

 

Jasełka

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: poniedziałek, 30 grudzień 2019
Aneta Miodek

"Jesteś światłem" pod takim hasłem uczniowie klas IV-VI  wprowadzili całą społeczność szkolną w nastrój zbliżających  się świąt. Uczniowie w ciekawy sposób zaprezentowali co tak naprawdę ważne jest podczas tego szczególnego czasu. Oprócz tradycyjnych kolęd " Przybieżeli do Betlejem" czy "Triumfy" znalazły się również piosenki takie jak "Dziwny jest ten świat". Najważniejszych jednak momentem całej akademii było przekazanie na ręce Pani Dyrektor  Betlejemskiego Światełka  Pokoju, symbol pokoju i pojednania przez harcerzy .

Czytaj więcej...

Szkolny Festiwal Piosenki Angielskiej

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: poniedziałek, 02 grudzień 2019
Administrator_Gabriela Źrałek

W dniu 29 listopada odbył się w naszej szkole Szkolny Festiwal Piosenki Angielskiej. Uczestnicy zmagali się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI. Wykonania cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz żywą reakcją publiczności. Zmagania uczestników oceniało jury. Oficjalne wyniki jury już wkrótce.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: niedziela, 20 październik 2019
Aneta Miodek

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego obchodzonym corocznie 14 października. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: czwartek, 03 październik 2019
Administrator_Gabriela Źrałek

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to międzynarodowa akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.
9. edycja akcji (ŚDTM 2019) odbędzie się 4 października 2019. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV, V i VI do wspólnej zabawy! Najlepsi z nich otrzymają dyplomy MISTRZÓW TABLICZKI MNOŻENIA.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: środa, 04 wrzesień 2019
Aneta Miodek

2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów w murach szkoły i życzyła im zaangażowania, dużo radości oraz chęci do pracy i rozwijania swoich pasji w nadchodzących miesiącach.

Czytaj więcej...

Uroczysta akademia z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: niedziela, 11 listopad 2018
Aneta Miodek

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy 4c pod opieką mgr J. Michny przygotowali dla uczniów naszej szkoły uroczystą akademię "Pociąg do wolności". Celem montażu słowno - muzycznego było przybliżenie uczniom ważnych wydarzeń związanych z tym okresem historii Polski.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy