Dzień Edukacji Narodowej 2018

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: niedziela, 14 październik 2018 Aneta Miodek

W piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI a i VI b pod opieką swoich wychowawców, Pani J. Błażusiak-Dudały i Pani B. Kleczko.